Na co se můžeme těšit na CeBITu

Letošní CeBIT bude především charakterizovánorientován na snahou prokázat, že se IT oblast dostává z útlumu a otevírají se před ní nové možnosti. Záplava nových produktů bude orientována především na propojování mobilních telefonů a počítačů. Podívejme se na některé novinky, na které se můžeme těšit.
Na co se můžeme těšit na CeBITu
Na CeBITu by měla být představena řada kapesních počítačů s integrovanými funkcemi mobilního telefonu – Toshiba bude ukazovat své PDA e570 s integrovaným systémem Pocket PC 2002 orientované především na podnikovou oblast, HP bude představovat svou integraci mobilu do PDA v podobně Jornady 928. Podobná oznámení se čekají i od spousty dalších firem.

Na propojení počítačů s mobilní technikou postaví svůj zahajovací projev i Steve Ballmer z Microsoftu, který bude Evropě představovat koncepty Mira a Freestyle, již předvedené na výstavě CES.

Můžeme se ale těšit na poněkud trhlé produkty. Toshiba bude ukazovat PDA poháněné palivovými články s alkoholem, Logitech představí látkovou ohebnou klávesnici pro Palmy, Hitachi bude ukazovat oblečení s integrovanou elektronikou a také koncept Waterscape – tablet s polohovými senzory, který se ovládá nakláněním samotného počítače.

Toshiba a zřejmě i další výrobci budou také vystavovat nově navržený formát Blu-ray disc, který umí na rozměrech běžného cédéčka ukládat až 27 GB.

Řada novinek se čeká i od procesorových firem. Transmeta se pokusí o návrat pomocí dlouho odkládaného procesoru TM5800 a představí několik notebooků s tímto procesorem. Očekává se, že AMD spojí CeBIT s představením nového Athlonu XP 2100+ a mobilního Athlonu XP 1600+. Na stánku budou také k vidění vzorky procesoru Hammer. Intel zřejmě formálně uvede své nové procesory Xeon pro víceprocesorové systémy, ostatně stroje s těmito procesory představí řada výrobců serverů. VIA se také pochlapí a ukáže nové mobilní verze svého procesoru VIA C3. Kromě toho VIA představí také VIA Eden – kompaktní základní desku se všemi potřebnými komponentami integrovanými přímo na desce (i s procesorem) v rozměrech 17x17 centimetrů. V těchto rozměrech VIA Eden obsahuje nejen tradiční konektory, ale i IEE1394, TV Out, USB 2.0 a Ethernet. Deska je určena především pro kompaktní počítače a jiná zařízení bez větráku.

CeBIT začíná oficiálně zítra 13. března a potrvá do 20. března. První dva dny, tedy 13. a 14. března, budeme v Hannoveru osobně, a tak se můžete těšit na průběžně aktualizované zpravodajství s postřehy z výstavy. Dnes do Hannoveru budeme cestovat a doufáme, že cesta proběhne bez vážnějších komplikací. Minulý rok navštívilo CeBIT 850 000 lidí, snad se to všichni nepokusí zopakovat hned první dva dny, kdy tam budeme i my.

Váš názor Další článek: Creative kupuje 3Dlabs

Témata článku: Poháněný stroj, Kompaktní rozměr, Mira, CeBIT, Tradiční konektor, Hammer, Hannover, Freestyle, Eden


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní