Na co je dobrá černá skříňka?

Zatímco černé skříňky v letadlech slouží k záznamu údajů, které se vyhodnocují při leteckých nehodách, Black Box II slouží k monitorování uživatelských aktivit na počítačích. Pokud chcete mít úplný přehled o tom, co se děje s vaším počítačem v době, kdy na něm právě nepracujete, je tento program jistě dobrou alternativou…

Jedná se o další z produktů Novosoftu, odkud vyšel i Hlídací pes, zmiňovaný už někdy dříve. Stejně jako Hlídací pes je i tento program kvalitním nástrojem, který je dobře použitelný v místech, kde pracuje na jednom počítači více uživatelů, nebo tam, kde je všeobecně kladen požadavek na monitorování aktivit počítačové stanice.

Program na základě svého nastavení zaznamenává uživatelské aktivity na počítači, jak už bylo řečeno, a to do jednotlivých souborů, kdy je každý den vytvořen nový. Jejich velikost ale není taková, aby vám hned zahltily pevný disk, a kdyby jich bylo moc, je zde možnost jejich vymazání v rámci správy a prohlížení.

Mezi zaznamenávanými údaji se dá nastavit celá řada volitelných věcí, kam patří např. čas strávený u počítače, všechny časové oddíly, ve kterých byl počítač spuštěn, využití procesoru v % , počet přečtených a zapsaných KB dat za minutu, kliknutí myší pro levé a pravé tlačítko, počet úhozů za minutu a všechny úhozy v každém programu (když si neuložíte důležitý text, můžete ho částečně rekonstruovat ze záznamu), volné místo na všech pevných discích v systému, čas a vložený text do schránky, čas a název spuštěného/ukončeného programu, čas přepnutí na jiný program pro určení, jak dlouho se s programem pracovalo, a několik dalších. Program navíc dovoluje zakázání spuštění určité aplikace buď nastálo, nebo omezení na určitý den, popř. čas (funkce užitečná u dětí pro omezení času, ve kterém hrají hry apod.).

Klepněte pro větší obrázek

Program se vlastně dělí na několik částí, z nichž nejdůležitější je samozřejmě nastavení, a nejrozsáhlejší část, která slouží k prohlížení a správě záznamů. V nabídce nastavení, která je chráněna proti zneužití heslem, naleznete veškerá důležitá nastavení programu, jako je přesný výběr parametrů sledování, kde se dají detailně navolit veškeré detaily záznamů činnosti na počítači. Navíc je zde možnost upravit některé systémové věci, jako zákaz používání nástrojů na úpravu registru, spouštění ovládacích panelů, nebo jen omezení některých položek ovládacích panelů. V rámci nastavení lze definovat zakázané programy, filtry pro záznam operací se soubory, doby, ve kterých bude povoleno spuštění vybraných programů, apod.

Součást Prohlížení údajů slouží k jednoduchému prohlížení a správě vytvořených záznamů. I zde má uživatel možnost sledovat rozsáhlé přehledy a statistiky, stejně jako Nastavení je i tato část chráněna heslem.

Pokud by vás tento produkt zaujal, můžete si buď stáhnout zkušební verzi, nebo si program přímo objednat za cenu Kč 299,--. Pokud se rozhodnete pro stahování instalačního souboru zkušební verze, počítejte s velikostí souboru cca 930 kB.

Diskuze (8) Další článek: Vyšel Nvidia Keyhole EarthViewer 3D

Témata článku: Důležitá část, Vytvořený záznam, Užitečný filtr, Omezená možnost, Černá skříňka, Pes, Důležitý soubor, Prohlížení, Důležitý údaj, Černá, Systémová schránka, Hlídací pes


Určitě si přečtěte

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Čestné prohlášení při cestě mimo okres může být i elektronické. Stačí k tomu mobil
Lukáš Václavík
COVID-19eGovernmentDoprava
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory