Testy | Powerbanka

Na chatu i do karavanu. Test nabíjecí stanice Crossio LifePower 600 se solárním panelem

Karavan, chalupa, záloha do domácnosti: to jsou některé z možností, jakým způsobem využít velké nabíjecí stanice. Pokud se navíc spojí s výkonným solárním panelem, už jde o výkonný zdroj čisté energie.

Plusy

  • Výborné zpracování
  • Výhodná cena
  • Vysoký výkon stanice i panelu
  • Množství konektorů

Minusy

  • Panel bez stavového displeje
  • Nižší výkon při současném použití AC a DC výstupů
8,5
Hodnocení

V nedávném srovnávacím testu solárních nabíječek nás Crossio zaujalo především velmi příjemnou cenou. Tu nabízí rovněž u této sady nabíjecí stanice a solárního panelu. Vzhledem k možnostem využití a hezkému zpracování nás výhodné nacenění mile překvapilo.

Lednička i televize

Začněme nabíjecí stanicí Crossio LifePower 600, jejíž kapacita dosahuje 595,2 Wh. Na fotografii může trochu klamat tělem, není to ale vzhledem k parametrům žádný drobeček. Váží necelých sedm kilo a dopředu tak můžete zapomenout na nějaké dlouhé přenášení. Zpracování je příkladné: konstrukce je z velké části z pevných plastů, spodní a boční strany jsou opatřeny vrstvou gumy, která stanici ochrání při převozu i případných nárazech.

Ještě než se dostaneme k použitelným výstupům, je potřeba zmínit i typ akumulátorů. Na rozdíl od velké části běžně dostupných nabíjecích stanic totiž model od Crossia nevyužívá Li-Ion články, ale LiFePo4. Z toho bude těžit většina parametrů a vlastností, především ale tento typ mnohem pomaleji ztrácí svoji kapacitu. Pro dobře zpracované LiFePo4 akumulátory nepředstavuje problém tisícovka nabíjecích cyklů a pokles kapacity pouze v řádu jednotek procent.

Klepněte pro větší obrázek
Nabíjecí stanice a solární panel Crossio LifePower 600 + SolarPower 100 W

Výhodou je rovněž větší odolnost vůči výkyvům teplot, což je u stanice, která může společně se solárním panelem ležet v horkém dni dokonce na slunci, výhodné. Nevýhodou LiFePo4 je naopak menší energetická hustota na kilogram. Pokud bychom měli poskládat stanici z běžných lithiových článků, byla by kompaktnější.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Na co stačí výkon stanice.

Jaké konektory jsou k dispozici a co skutečně umí.

Když chcete nabíjet ze slunce.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Hitlerův šílený vlak. Příběh megalomanské Breitspurbahn, která měla nahradit zaoceánské parníky

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Články z Computeru, Elektřina, Energie, USB, Powerbanka, Karavan, Panel, Výstup, Nabíjecí stanice, Chata, Podpěra, Konektor, Solární panely, Power Delivery, Powerbanky na Heureka.cz