Na cestě k digitálnímu průmyslovému podniku

27. března 2000
Pohodová čtyřka SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Přemýšlíte o tom, jak ve vaší firmě v předvýrobních a výrobních oblastech naplno využít informační technologie? Najít odpověď vám pomůže konference Visions in Design.
Bořivoj Kňourek: Přemýšlíte o tom, jak ve vaší firmě v předvýrobních a výrobních oblastech naplno využít informační technologie? Najít odpověď vám pomůže konference Visions in Design. Pokud se zabýváte návrhovými technologiemi a počítačovou grafikou, neměli byste na ní chybět.

Již od zítra se uskuteční v Praze třetí ročník mezinárodní konference Visions in Design.

Motto letošního ročníku zní: „Cesta k digitálnímu průmyslovému podniku“. Během dvou dnů budete mít možnost vyslechnout 13 přednášek a zúčastnit se téměř 40 workshopů a odborných diskusí.

Konferenci zahájí přednáška Alvise P. Mestheneho ze společnosti Omnimotio. Název přednášky: Co lze očekávat od technického úseku při snaze o co nejnižší náklady a nejvyšší výnosy podniku. Žádný manažer by si neměl nechat ujít možnost vyslechnout názory a zkušenosti ředitele jedné z předních českých poradenských společností.

Další přednášky prvního dne se budou týkat nových trendů, které se uplatňují v současných CAD/CAM systémech, digitálního prototypingu, vlivu e-businessu na CAD/CAM technologie a současnosti i budoucnosti pracovních stanic.

Druhý den Visions in Design zahájí doc. František Ježek ze Západočeské univerzity s přednáškou e-Europe a my. Budete mít možnost seznámit se s vlivem idejí e-Europe na tvůrčí technickou práci a s proměnami světa CA technologií. Další přednášky se budou zabývat ukládáním a správou digitálních dat, virtuálním prototypingem a nasazováním CAD/CAM technologií.

Současně s přednáškami v hlavním sále budou probíhat v celkem šesti saloncích workshopy, semináře a odborné diskuse. Některé z nich budou volně navazovat na témata přednášek, jiné se budou zabývat specializovanými tématy z oblasti předvýrobních etap a návrhových systémů.

Zajímavá bude např. panelová diskuse na téma Využití internetových technologií ve strojírenském průmyslu, jíž se zúčastní zmíněný A. Mesthene, Jiří Hlavenka z Computer Pressu, Otta Matoušek ze společnosti Mechsoft.com a Jiří Neužil z Compaqu).

Manažeři podniků budou moci navštívit např. semináře na téma personálního managementu v předvýrobních etapách.

Mezi několika desítkami dalších workshopů si však to své téma nalezne snad každý.

Zajímavou částí programu Visions in Design budou také přednášky specialistů ČVUT Praha týkající se počítačové grafiky (Možnosti spolupráce ve virtuálním prostředí, Prezentace vektorové grafiky na Internetu, Zobrazování CAD dat ve virtuální realitě, Rekonstrukce 3D modelu z dvourozměrných obrazů).

Zabýváte-li se návrhovými systémy a aplikacemi informačních technologií v průmyslu, rozhodně byste neměli na konferenci chybět.

Konference Visions in Design se koná v úterý 28. 3. a ve středu 29. 3. v pražském hotelu Diplomat. Podrobný program konference a informace o účasti naleznete na adrese konference.cpress.cz.

(Konferenci Visions in Design pořádá společnost Computer Press. Hlavními partnery jsou AutoCont, Autodesk, a Unigraphics Solutions. Sponzory konference jsou společnosti AV Engineering, Expert a Partner, HSI, Industrial Technology Systems, Inter Informatics, Mechanical Dynamics, SGI, Technodat CAE-systémy. Partnerem slavnostního večera je společnost Intel.)

Váš názor Další článek: Pohodová čtyřka

Témata článku: Průmysl, CES, Cesta, Otta, Digit, Digita, Podnik, Dvourozměrný obraz, Hlavní téma, Workshop, Digitál, Otto, Etapa, Diplomat


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5