Mytrix.cz – další problémy si vynutily zavření

Problémy zmítaná služba Mytrix.cz pro měření návštěvnosti si zapsala další smutnou událost. Kvůli problémům s plněním licence musel být server společnosti vypnut.
Mytrix.cz – další problémy si vynutily zavření
V současné době je na titulní stránce serveru jen poměrně obecné oznámení:

Vážení klienti a uživatelé, důvodem nepřístupnosti statistického systému Mytrix.cz je od 13. listopadu 2001 neshoda v názoru na plnění podmínek licenční smlouvy s provozovatelem systému Mytrix.com. V důsledku toho bylo 19. listopadu společnosti Mytrix s.r.o. pozastaveno povolení provozovat licencovaný produkt.

Probíhají však intenzivní jednání a obě strany deklarují svůj zájem situaci co nejdříve vyřešit ku prospěchu vás, našich zákazníků. Výsledek jednání bude zveřejněn nejpozději v pátek 23. listopadu. Omlouváme se za veškeré potíže, které vám nefunkčnost systému způsobuje.

Mytrix.cz má na svém kontě již několik mediálních přehmatů – mylné uvádění společnosti Price Waterhouse Coopers jako firmy zainteresované v Mytrix.cz, nedávné obavy z hacknutí stránek.

Zmiňované hacknutí stránek 13.listopadu zřejmě bude mít i spojitost se současnými licenčními problémy. Od 13. listopadu bylo na Mytrix.cz napsáno Administrátoři serverů systému Mytrix.cz zjistili v úterý 13. listopadu po 17. hodině při pravidelné kontrole systému známky hackerského útoku. Neznámá osoba nebo skupina osob se zřejmě pokusila získat uživatelská jména a hesla k účtům všech téměř 3.000 klientů Mytrix.cz. Od 13. listopadu se ale také datují ony neshody na plnění podmínek licenční smlouvy. Zdá se tedy, že Mytrix.cz nedodržel nějaký bod ve smyslu zajistit ochranu soukromých dat, případně nový kód, který byl nasazen pro sběr dat po tomto útoku, nebyl autorizován mateřským Mytrix.com.

Konkrétní důvody neshod nebyly zveřejněny. Český Mytrix.cz se k problému odmítl vyjádřit s tím, že vše bude známé v pátek 23. listopadu, odmítl však spojitost s mediálními problémy okolo Mytrixu, prý se jedná jen o licenční podmínky. Mateřský Mytrix.com potvrdil neshody s Mytrix.cz ohledně plnění licenčních podmínek, ale také se odmítl vyjádřit s tím, že vše bude jasné do dvou dnů.

V současné době tak front-end pro členy Mytrixu nefunguje, do svých statistik nahlížet nemohou, sběr dat však dle vyjádření Mytrix.cz s novým kódem funguje a o naměřená data by návštěvníci přijít neměli. V pátek tak bude jasné, zda se podaří činnost obnovit, či bylo porušení licenčních podmínek tak hrubé, že Mytrix.cz zmizí.

Diskuze (2) Další článek: Laureáti Nobelovy ceny chválí Internet

Témata článku: Licenční problém, Současný systém, Zavření, Problemy, Problém


Určitě si přečtěte

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 69

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč