Software | MyHeritage | Fotky

Tyto fotky byly původně černobílé. Barvy jim dodala umělá inteligence MyHeritage

Genealogická služba MyHeritage již podruhé aktualizovala svůj nástroj pro automatické obarvování černobílých fotek. Nasadila nový výpočetní model DeOldify, který slibuje zejména věrnější opravu fotek, které již byly barevné, ale dnes jsou již zašlé. Typicky půjde o snímky na nevhodných papírech, které navíc byly vystavené slunečnímu světlu.

V galerii najdete dvě ukázkové soubory ukazující původní fotky a restaurované modely z roku 2020 a 2021. Ten loňský stále není bez chyb, ale díky lepšímu vyvážení bílé jsou výsledky přesvědčivější.

Kdo už na MyHeritage fotografie měl, můžete si vyzkoušet hned tři výpočetní modely (z roku 2020 jsou hned dva). U nově nahraných fotografií se automaticky použije ten nejnovější.

V galerii najdete řadu mnoho příkladů starých fotografií, poškozených snímků nebo třeba barevných, které jsme převedli na černobílé a pak pomocí AI zpět na barevné.

MyHeritage standardně dovoluje zdarma vylepšit jen deset fotografií. Neomezeně mohou nástroj využívat jen předplatitelé s tarifem Kompletní, který standardně stojí 241 eur s DPH (5900 Kč) za rok. Pravidelně se ale nachází ve slevách od 30 do 80 %. Předplatné vás navíc zbaví vodoznaku a pochopitelně spolu s ním získáte i všechny dostupné možnosti pro tvorbu rodokmenů.

Až do 5. února si můžete fotky vylepšovat bez omezení (jen s vodoznakem) i s bezplatným účtem. Jednou vylepšené už pak v galerii zůstanou napořád.

Fotky lze do MyHeritage nahrát hromadně, jejich kolorování je ale třeba provádět ručně po jedné. Proces trvá asi 10 sekund. Služba mimochodem umí s fotkami i další kouzla. Umí vylepšovat ty poškozené nebo s nízkým rozlišením. Loni se naučila také rozpohybovat portréty.

Diskuze (1) Další článek: Mark Gurman: „Apple chystá nejsilnější produktový podzim v historii“

Témata článku: Software, Umělá inteligence, MyHeritage, Strojové učení, Fotky, Fotka, Galerie, DeOldify, Oprava, Papír, Model, Fotografie, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče