Software | MyHeritage | Fotky

Tyto fotky byly původně černobílé. Barvy jim dodala umělá inteligence MyHeritage

Genealogická služba MyHeritage již podruhé aktualizovala svůj nástroj pro automatické obarvování černobílých fotek. Nasadila nový výpočetní model DeOldify, který slibuje zejména věrnější opravu fotek, které již byly barevné, ale dnes jsou již zašlé. Typicky půjde o snímky na nevhodných papírech, které navíc byly vystavené slunečnímu světlu.

V galerii najdete dvě ukázkové soubory ukazující původní fotky a restaurované modely z roku 2020 a 2021. Ten loňský stále není bez chyb, ale díky lepšímu vyvážení bílé jsou výsledky přesvědčivější.

Kdo už na MyHeritage fotografie měl, můžete si vyzkoušet hned tři výpočetní modely (z roku 2020 jsou hned dva). U nově nahraných fotografií se automaticky použije ten nejnovější.

V galerii najdete řadu mnoho příkladů starých fotografií, poškozených snímků nebo třeba barevných, které jsme převedli na černobílé a pak pomocí AI zpět na barevné.

MyHeritage standardně dovoluje zdarma vylepšit jen deset fotografií. Neomezeně mohou nástroj využívat jen předplatitelé s tarifem Kompletní, který standardně stojí 241 eur s DPH (5900 Kč) za rok. Pravidelně se ale nachází ve slevách od 30 do 80 %. Předplatné vás navíc zbaví vodoznaku a pochopitelně spolu s ním získáte i všechny dostupné možnosti pro tvorbu rodokmenů.

Až do 5. února si můžete fotky vylepšovat bez omezení (jen s vodoznakem) i s bezplatným účtem. Jednou vylepšené už pak v galerii zůstanou napořád.

Fotky lze do MyHeritage nahrát hromadně, jejich kolorování je ale třeba provádět ručně po jedné. Proces trvá asi 10 sekund. Služba mimochodem umí s fotkami i další kouzla. Umí vylepšovat ty poškozené nebo s nízkým rozlišením. Loni se naučila také rozpohybovat portréty.

Diskuze (1) Další článek: Mark Gurman: „Apple chystá nejsilnější produktový podzim v historii“

Témata článku: Software, Umělá inteligence, MyHeritage, Strojové učení, Fotky, Model, Fotografie, Fotka, DeOldify, Oprava, Galerie, Papír, Software na Heureka.cz