My Wedding Organizer: svatba naplánovaná do detailu

Svatba je jedním z nejvýznamnějších momentů v životě mnoha lidí. Už proto, že se zpravidla mnohokrát neopakuje. Její příprava dá mnohdy hodně zabrat, nesmí se zapomenout pozvat všichni spřátelení příbuzní, kamarádi, případně další lidé, kteří by mohli přinést zajímavé svatební dary. Pokud vám nestačí tužka a papír, ale nechcete si po vzoru zahraničních filmů objednávat svatebního poradce, zkuste software určený právě pro plánování svatby.
My Wedding Organizer: svatba naplánovaná do detailu

 Plusy / minusy
 + evidence hostů
 + tiskové výstupy
 + zasedací pořádek
 – na všechny položky formou číselníků 
 – komfort zadávání údajů

My Wedding Organizer je speciální plánovací program určený pro budoucí novomanžele, případně pro jejich pomocníky. Poté, co si vyberete datový soubor, se kterým budete pracovat, zobrazí se program s několika záložkami, na kterých můžete upravovat příslušné údaje.

Hned první zobrazená záložka ukazuje jakýsi přehled. Přirovnal bych ji k náhledu „Dnes“, který dobře znáte z plánovacích programů. Vidíte, kolik dní zbývá na přípravu, kolik je pozváno hostů, jak jste na tom s financemi atd. Nechybí vyjádření ve formě grafů. Můžete sledovat, kolik lidí se zúčastní hlavního obřadu, kolik se jich přesune na svatební hostinu, party a jiné akce.

Klepněte pro větší obrázek

Program vás přivítá souhrnnou statistikou

Hosté a svatební dary

Kromě snoubenců jsou na svatbě důležití tak svatební hosté. Proto je hned druhá záložka programu věnována jejich seznamu. Položky na seznamu popisují buď přímo jména osob nebo celých rodin. Jednotlivé členy pozvané skupiny pak zadáváte zvlášť. V ukázkových datech tedy v seznamu najdete například pana Adama Adamse, který však přijde i s manželkou a dcerou. U každého pozvaného můžete v nabídce vybrat oslovení, zadat jméno, příjmení a popis. V něm uvedete, zda se jedná o manžela/manželku, samostatnou osobu (muž/žena), nebo dítě. Oslovení, tituly a popisy lze nadefinovat v číselníku.

Klepněte pro větší obrázek

V seznamu hostů můžete zadat jednotlivce i celé rodiny

U pozvaných osob můžete vypsat adresu, telefony, případně další kontaktní informace. Jakmile máte zadány všechny členy pozvané rodiny, můžete pokračovat v evidenci, kde uvedete, na které části oslav jste tyto lidi pozvali. Pozvání samozřejmě neznamená souhlas pozvaných, proto si jejich vyjádření můžete rovněž poznamenat do programu.

Klepněte pro větší obrázek

Ne každého hosta chcete vidět po celý den…

Další částí evidence pozvaných osob jsou svatební dary. V několika boxících můžete naplánovat, jaký dar bude na které akci předán. Protože ne vždy víte, jakou užitečnou věc od hostů dostanete, je mnohem zajímavější záložka věnující se ubytování hostů. Nastavíte zde datum a čas příjezdu/příletu na vybrané místo, způsob dopravy na akci, adresu hotelu a číslo pokoje. Pokud v seznamu hostů máte osoby, které nejedí maso, případně vyžadují nějaký speciální druh stravy, můžete si to pro jistotu poznamenat. Předejdete tak případným komplikacím.

Klepněte pro větší obrázek

Myslete na vegetariány nebo diabetiky – My Wedding Organizer vám pomůže

Program vás upozorní na nesplněné úkoly

Snad v žádném plánovacím programu nechybí klasický úkolník. Setkáte se s ním i v My Wedding Organizeru. Pro lepší představu, jak si vše plánovat, jsou v ukázkových datech připraveny některé položky. Začíná se výběrem data svatby, oznámením příbuzným a přátelům, pak se postupně pokračuje nákupem různých věcí až k samotné svatbě. Každý záznam v úkolníku je opatřen datem, podle kterého je vypočítána doba zbývající do splnění úkolu. Pokud jste ji promeškali, je úkol zobrazen s červeným podbarvením. Blížící se úkoly jsou zase zvýrazněny oranžově. Úkoly jsou rozděleny podle oblasti, které se týkají, tedy hlavní obřad, hostina, doplňkové akce. S úkolníkem je spojena možnost upozorňování na některé události.

Klepněte pro větší obrázek

Vše si raději pečlivě naplánujte formou úkolů

Výsledný účet

Důležitou částí přípravy svatby je u většiny lidí finanční stránka. V My Wedding Organizeru zadáváte jednotlivé položky spolu s informací, kdo je platí. Rychle pak získáte přehled o tom, co zaplatí ženich, co nevěsta, co rodiče nebo někdo jiný.

Klepněte pro větší obrázek

Bez peněz se svatební oslava zrealizovat nedá

Předejděte hádkám

Dalším zajímavým doplňkem je jakýsi zasedací pořádek. Možná vám (ani hostům) nebude jedno, kdo bude s kým sedět u kterého stolu. Ve stromové struktuře si můžete vše pohodlně nadefinovat a vytisknout. Ke každé osobě lze navíc připojit různé značky, jako třeba označení invalidů, vegetariánů, různých náboženství, nekuřáků atd.

Klepněte pro větší obrázek

Zasedací pořádek pomůže předejít vyhroceným situacím

Tiskové výstupy si přizpůsobíte

Jednou z nejpropracovanějších částí programu jsou tiskové výstupy. Pomocí jednoduchého editoru můžete vytvořit různé obálky a pohlednice. Program nabízí také ukázkové pozvánky, nebo tabulku nazvanou pracovním listem. Ten můžete použít k zaznamenání různých informací o pozvané osobě.

Klepněte pro větší obrázek

Ženich a nevěsta jako dvě hrdličky

Mnohem důležitější než tisk „propagačních“ materiálů jsou různé tiskové sestavy pracující se zadanými daty. Program nabízí několik tiskových výstupů vztahujících se k vybrané části svatby. Jakmile si nějaký z programové nabídky vyberete, zobrazí se okno, ve kterém si dopodrobna nastavíte, jak by měl tiskový výstup vypadat a co by měl obsahovat. Stiskem jednoho tlačítka můžete nastavit doporučené hodnoty. Po vytvoření sestavy je tato zobrazena nejprve ve formě ve formě tabulky v programu. To vám dává možnost exportu do textového souboru, CSV, HTML, Excelu, Wordu nebo MS Works. Po stisku tlačítka Print se ve výchozím prohlížeči zobrazí HTML soubor, který pak můžete vytisknout.

Klepněte pro větší obrázek

S podrobnostmi na tiskové sestavě to nepřehánějte

Několik chybiček se najde

My Wedding Organizer je zajímavý plánovací software s jistě netradičním zaměřením. Nabízí zajímavé evidenční funkce a propracované přehledy. Komfort zadávání nových údajů není nejlepší, při práci s programem budete velice často potřebovat myš. Při zadávání velkého počtu dat například na notebooku s touchpadem to znatelně pocítíte. Na druhou stranu je program nanejvýš srozumitelný. Při práci bohužel občas narazíte i na několik nepříjemných chyb, kdy se třeba nelze dostat pryč z editace některé položky. Tyto chyby se naštěstí neobjevují příliš často a výrazně práci s programem nenarušují.

 My Wedding Organizer 5.8.0.15
 Program pro plánování svatby
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  WeddingSoft.com
 web  www.weddingsoft.com 
 cena  29,95 USD
 operační systém   Windows 98/2000/XP

Témata článku: Software, GigaMania, Sestavy, Host, Organizer, Strava, Zajímavé jméno, Adams

10 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Pavlína Javůrková 5. 3. 2017 22:52:25
  Z toho jde hlava kolem :-D A ani bych na to neměla nervy a chuť. Mi...
 • Popi 25. 6. 2006 9:27:16
  lol
 • udkm, udkm 24. 6. 2006 19:39:48
  Ano, Wedding planner
  A at je to kompletni :)......
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky