MV2 Player – český a skvělý

Přehrávač MV2 Player, který se u nás vyvíjí již poměrně delší dobu, není moc znám, ale je to škoda. Skutečně se jedná o velmi zdařilý přehrávač se spoustou zajímavých funkcí pro video a audio.
Přehrávač MV2 Player se dá nejlépe přirovnat k MicroDVD Playeru s mnohem lepší výbavou. K jeho charakteristickým vlastnostem patří malá velikost, rozsáhlá podpora klávesových zkratek a využívání myši, snadná práce s titulky a v neposlední řadě i velmi slušné možnosti diagnostiky přehrávaných souborů.

MV2 Player podporuje mimo tradičních AVI a MPG souborů také soubory MOD, MP3 a další hudební formáty, lze v něm rovněž otevřít několik standardních obrázkových formátů. Zřejmě nejčastěji ale bude MV2 Player využíván pro přehrávání videa a to mu jde také nejlépe.

Při přehrávání videa můžete pomocí kolečka myši plynule měnit velikost videa, lze upravovat synchronizaci audia i titulků s přehrávaným videem, stejně tak je možné přepínat velikost přímo na standardizované poměry stran a tak si vyplnit širokoúhlým videem celou obrazovku. Mimo to je také možné měnit poměr stran u videa. Můžete si zapnout onscreen displej, na kterém vidíte detailní informace o přehrávaném souboru, stejně jako samotné video.

Klepněte pro větší obrázek

MV2 Player je veskrze inteligentní, co se týče titulků, vezme si správný titulkový soubor, i když není stejného jména jako soubor s videem, navíc jsou podporovány i dvě verze titulků, můžete si tedy na obrazovce zobrazit současně české i anglické titulky. Naprosto geniální je pak funkce Comics. Předhodíte jí soubor s videem a titulky a program sám vygeneruje HTML stránku, kde jsou v políčkách nastavené velikosti sejmuté snímky z videa, pod kterými jsou příslušné titulky. Lze tak libovolný otitulkovaný film převést do statické obrázkové podoby a třeba ho klidně vystavit na web nebo i vytisknout.

MV2 Player není nijak veliký, jeho instalační soubor má jen 800 kB, nainstalovaný pak pod 1 MB. V pohodě ho tedy můžete přihazovat na cédéčka s filmem. Dostupný je zdarma, takže se nemusíte nijak trápit s nelegálností vašeho počínání. Díky tomu, že je vyvíjen u nás jeho autoři dobře slyší na podněty a zavádějí je do softwaru. Program je nyní několik měsíců ve verzi 0.7 alpha, sem tam to občas skřípne, ale když víte kam neklikat, program funguje naprosto k plné spokojenosti. Pokud vám jde o pohodlné přehrávání filmů s bonusovou výbavou, mohu MV2 Player jen doporučit.

Diskuze (79) Další článek: Klávesnice vejpůl

Témata článku: Video, Detailní snímek, Slušná výbava, Přehrávané video, Player, Přehrávaný film


Určitě si přečtěte

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 70

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60