MV2 Player – český a skvělý

Přehrávač MV2 Player, který se u nás vyvíjí již poměrně delší dobu, není moc znám, ale je to škoda. Skutečně se jedná o velmi zdařilý přehrávač se spoustou zajímavých funkcí pro video a audio.
Přehrávač MV2 Player se dá nejlépe přirovnat k MicroDVD Playeru s mnohem lepší výbavou. K jeho charakteristickým vlastnostem patří malá velikost, rozsáhlá podpora klávesových zkratek a využívání myši, snadná práce s titulky a v neposlední řadě i velmi slušné možnosti diagnostiky přehrávaných souborů.

MV2 Player podporuje mimo tradičních AVI a MPG souborů také soubory MOD, MP3 a další hudební formáty, lze v něm rovněž otevřít několik standardních obrázkových formátů. Zřejmě nejčastěji ale bude MV2 Player využíván pro přehrávání videa a to mu jde také nejlépe.

Při přehrávání videa můžete pomocí kolečka myši plynule měnit velikost videa, lze upravovat synchronizaci audia i titulků s přehrávaným videem, stejně tak je možné přepínat velikost přímo na standardizované poměry stran a tak si vyplnit širokoúhlým videem celou obrazovku. Mimo to je také možné měnit poměr stran u videa. Můžete si zapnout onscreen displej, na kterém vidíte detailní informace o přehrávaném souboru, stejně jako samotné video.

Klepněte pro větší obrázek

MV2 Player je veskrze inteligentní, co se týče titulků, vezme si správný titulkový soubor, i když není stejného jména jako soubor s videem, navíc jsou podporovány i dvě verze titulků, můžete si tedy na obrazovce zobrazit současně české i anglické titulky. Naprosto geniální je pak funkce Comics. Předhodíte jí soubor s videem a titulky a program sám vygeneruje HTML stránku, kde jsou v políčkách nastavené velikosti sejmuté snímky z videa, pod kterými jsou příslušné titulky. Lze tak libovolný otitulkovaný film převést do statické obrázkové podoby a třeba ho klidně vystavit na web nebo i vytisknout.

MV2 Player není nijak veliký, jeho instalační soubor má jen 800 kB, nainstalovaný pak pod 1 MB. V pohodě ho tedy můžete přihazovat na cédéčka s filmem. Dostupný je zdarma, takže se nemusíte nijak trápit s nelegálností vašeho počínání. Díky tomu, že je vyvíjen u nás jeho autoři dobře slyší na podněty a zavádějí je do softwaru. Program je nyní několik měsíců ve verzi 0.7 alpha, sem tam to občas skřípne, ale když víte kam neklikat, program funguje naprosto k plné spokojenosti. Pokud vám jde o pohodlné přehrávání filmů s bonusovou výbavou, mohu MV2 Player jen doporučit.

Diskuze (79) Další článek: Klávesnice vejpůl

Témata článku: Video, Slušná výbava, Detailní snímek, Přehrávané video, Player, Přehrávaný film


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 27

První český Maker Faire: Nadšené děti, skvělí kutilové a obří vzduchové dělo

První český Maker Faire: Nadšené děti, skvělí kutilové a obří vzduchové dělo

** Pražský Průmyslový palác o víkendu patřil kutilům všeho druhu ** Byli tu roboti, drony, chytrá elektronika ** A také nadšená děcka, vzduchové dělo a elektrická formule

Jakub Čížek

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny