Muzicman – MP3 přehrávač vše v jednom

Tentokráte jsme si pod lupu vzali další z řady MP3 přehrávačů, které toho však umí podstatně více, než jen přehrávání hudebních souborů. S tímto přehrávačem lze dělat vše od vytvoření, nahrávek, správu a přehrávání.

Pro ty, co s MP3 formátem začínají nebo si chtějí celkově ulehčit práci, je tu program, který dokáže tento formát vytvářet a pracovat s ním dále podle libosti. Program je nenáročný na obsluhu i na systém a jeho ovládání brzy pochopí každý. Program bohužel není zcela zdarma a po době volného používání je nutné se zaregistrovat. K dispozici je ke stažení na www.muzicman.com. Po řádné instalaci lze s programem hned pracovat.

Co tedy všechno program umí? V prvé řadě je koncipován jako klasický hudební přehrávač s podporou formátu MP3, WAV a několika dalších. Pokud na svém disku nemáte žádné MP3 nahrávky a chcete nějaké vytvořit, můžete tak přímo v programu, který umí grabovat a přímo převádět z hudebních CD do formátu MP3. Vše s plnou podporou ID3 tagů a dalších doplňků. Další možností programu je převod formátu WAV do MP3 a opačně. Samozřejmostí je i možnost přidání různých plug-inů (zvukové efekty, animace atd.) a změna vzhledu přehrávače (skins). Celkově přehrávač vypadá trošku jednodušeji, ale to nic nemění na jeho funkcích. Z možných vzhledů, které je možné si stáhnout z Internetu se dá určitě vybrat hezčí motiv, než ten co je jako originál.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné přehrávání probíhá také hladce s podporou všech MP3 nahrávek. Dobrým doplňkem jsou crossfader, ztlumování, loop atd. Přehrávač také zobrazuje názvy písniček (ID3 tagy), čas přehrávané písničky a informace o samotném MP3 souboru. Mile jsem byl překvapen spektrálním analyzérem, u kterého lze také měnit různé podoby.

V dolní části přehrávače je samotná knihovna písniček, které chcete přehrávat. Přidají se jednoduše přes vyhledávání v přehrávači, kde si zvolíte zdroj písniček. Je možné také hned přehrávat z hudebních CD, nebo přímo převádět do formátu MP3. Zajímavou funkcí, kterou jsem hodně používat je filtr databázi vybraných písniček. Můžete si tak jednoduše kliknout na styl hudby, který chcete přehrávat a samotný program vám zobrazí pro výběr jen ty nahrávky, které jsou v daném stylu. Jinak se všechny skladby také třídí podle abecedního seznamu, takže stačí kliknout na dané písmenko Vše se třídí podle ID3 tagů, takže je nutné, pokud chcete, aby vše fungovalo, mít tyto ID3tagy správně vyplněné.

V programu je možné nastavit celou řadu věcí – zvukové karty, zvukový zdroj pro mixování, části z crossfaderu, změna vzhledu atd. Ke každému albu či písničce lze přiřazovat jednotlivé obrázky autorů či alb, což zkrášlí celé přehrávání. Program lze také přepnout do režimu spořiče obrazovky, kde se přes celou obrazovku zobrazuje obrázek, popis a čas písničky.

Celkově jsem byl s tímto programem spokojen a mohu ho doporučit všem příznivcům MP3 formátu.

Diskuze (2) Další článek: Firma HP uvádí na trh již 5. generaci DDS

Témata článku: MP3, Jed, Dobrá obsluha, Mile, Skins, Písnička, Přehrávač, Celá obrazovka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů