Může AMD uvést 1GHz Athlon, kdy se mu zlíbí?

AMD se chlubí tím, že výroba vysoko taktovaných Athlonů probíhá lépe než se čekalo a uvedení gigahertzového Athlonu nebude pro něj oříškem.
AMD se chlubí tím, že výroba vysoko taktovaných Athlonů probíhá lépe než se čekalo a uvedení gigahertzového Athlonu nebude pro něj oříškem. Intel proti tomu plánuje své gigahertzové Pentium III až okolo půlky roku. Pentium III 866 MHz je totiž plánováno na konec prvního kvartálu roku 2000, přestože gigahertzový čip by měl být předváděn již v únoru. Dalším gigahertzovým kouskem by měl být procesor Alpha od Compaqu, který by se měl objevit v půlce příštího roku. AMD uvádí, že uvedení 1GHz Athlonu brání jen pozvolné rozložení uvádění procesorů na postupně se zvyšujících frekvencích, kvůli maximalizaci zisků.

Živě komentuje: Klame AMD tělem? Je docela možné, že AMD využívá posledních nepříjemných událostí pro Intel (váznoucí dodávky Pentií III, objevení chyby v Pentiu III, problémy s uváděním čipsetu i820 a podobně) ke svému užitku a ještě více tuto skvrnku rozmazává vyhlášením "kdybychom chtěli, tak můžeme". Pravdou je, že Intel má s převáděním výroby na 0,18 mikronů poněkud potíže. AMD, které má slušnou fungl novou továrnu v Drážďanech, není tak zatíženo problémy s přechodem na nové technologie, protože továrnu již postavilo právě s ohledem na nové trendy ve výrobě procesorů. AMD také může nahrávat ten fakt, že ty opravdu nejrychlejší procesory, se nekupují ve velkých objemech. Velmi se o nich píše, ale při pohledu na své finanční prostředky mnohý často sáhne po slabším procesoru. AMD tedy může úspěšně působit na horním konci spektra, kde s Intelem dokáže držet krok. I kdyby AMD nemohlo uvést 1GHz Athlon třeba příští týden a jen to tvrdilo, je jasné, že dokáže s Intelem vyrovnávat frekvence procesorů. Se svým současným náskokem, kdy Intel uvede 750MHz Pentium III až za měsíc, to dokáže držet poměrně dlouhou dobu.

Váš názor Další článek: Čtyři vylepšení pro tablet

Témata článku: Nový kousek, AthlonNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína