Twitter | IT Osobnosti

Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Patří k nejmladším miliardářům a technologickým vizionářům. Jeho platformu pro sdílení krátkých zpráv používá po světě dvě stě milionů lidí denně. Zakladatel Twitteru Jack Dorsey oslaví 19. listopadu pětačtyřicáté narozeniny.
Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Jack Dorsey se narodil v roce 1976 v americkém Saint Louis. Vyrůstal v katolické rodině, jeho strýc byl dokonce knězem, není proto divu, že samotný Jack navštěvoval střední katolickou školu. Zajímavější možná je, že se v té době zhlédl v módě a přivydělával si jako model.

Zájem o logistiku

Někdy na konci osmdesátých let přinesl Jackův otec domů jeden z prvních počítačů IBM a probudil tak v synovi zájem o technologie a výpočetní techniku. Jack začal navštěvovat počítačové kurzy a už ve čtrnácti letech napsal program, který dokázal taxikářům nebo různým kurýrním službám pomáhat s optimalizací logistiky.

Klepněte pro větší obrázek

V polovině devadesátých let minulého století se Dorsey pustil i do vysokoškolských studií. Z univerzity vědy a techniky v Missouri po dvou letech přestoupil na newyorskou univerzitu, kterou však pod dvou letech opustil. Jeden semestr před jejím řádným ukončením. Nicméně při studiích v New Yorku už se mu v hlavě rodil základ budoucího zlatého dolu – Twitteru.

I během pobytu na univerzitě se Dorsey pořád živil jako nezávislý programátor a věnoval se stále zejména logistice. S Gregem Kiddem například založili dispečerskou společnost DNet, která se zabývala se doručováním objednávek pro internetové obchody.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Články z Computeru, Twitter, IBM, IT Osobnosti, Logistika, SMS, MySpace, Evan Williams, George Boole, Southwest, Miliardář, Znak, Napster, Norton Antivirus, Square Enix, New York, Narozeniny, Shawn Fanning, Missouri, South, Jacek, Platforma, Oakland, Zakladatel, Sdílení40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály