X

Muskovo X zahlazuje stopy po Twitteru. A jde na to úplně špatně

Loni v červenci se z Twitteru stalo X. Firma upravila textaci na webu i v mobilních aplikacích, přišla s novým logem, ale příliš důsledná nebyla. Na některých místech totiž pořád zůstávají zmínky o Twitteru a samotná síť stále běží na původní adrese twitter.com.

Muskova společnost se už však možná pomalu připravuje k migraci na x.com. Od tohoto týdne totiž někteří uživatelé aplikace na iOS hlásí, že v příspěvcích, které před sdílením obsahují slovo „twitter“, se po zveřejnění přepisují na „x“. Nejde přitom jen o aktivní URL, ale také běžný text. A to dokonce bez ohledu na to, jestli před nebo po jsou nějaké další symboly.

Například botwitter.com se přepíše box.com, místo setwitter tam bude sex apod. Jde o extrémní modelové příklady, na které nikdo v praxi nenarazí. Problém ale může nastat, pokud se budou přepisovat skutečné „legitimní“ názvy. Například tvůrci dříve populární klientské aplikace Twitterrific by asi nebyli rádi, kdyby se textové zmínky a adresy přepisovaly na Xrific. Ti už to naneštěstí řešit nemusí, protože po změně podmínek a API této sociální sítě ukončili provoz.

Zdroj: Mashable

Diskuze (1) Další článek: Po šifrovaném e-mailu, disku a VPN nabídne Proton i poznámky. Koupil na to aplikaci Standard Notes

Témata článku: , , ,