Sociální sítě | Twitter | Threads

Musk vrací úder. Chce žalovat Metu, protože Threads je kopírka Twitteru

Po 24 hodinách má nová sociální síť Threads na kontě nejen 30 milionů uživatelů, ale také hrozbu žalobou ze strany největšího rivala. Právní zástupce Twitteru Alex Spiro adresoval Marku Zuckerbergovi dopis, v němž jej vyzval, aby Meta přestala kopírovat konkurenční službu. K dopisu se dostal list Semafor a zveřejnil jej na webu.

Spiro Metu nařkl ze zneužití obchodních tajemství a porušení intelektuálního vlastnictví, když prý najala exzaměstnance Twitteru k tomu, aby jej pomohli okopírovat.

Spiro píše Zuckerbergovi

V uplynulém roce společnost Meta najala desítky bývalých zaměstnanců Twitteru. Twitter ví, že tito zaměstnanci u něj dříve pracovali; že tito zaměstnanci měli a nadále mají přístup k obchodním tajemstvím a jiným důvěrným informacím o Twitteru; že tito zaměstnanci mají trvalé závazky vůči Twitteru; a že mnozí z těchto zaměstnanců si neoprávněně ponechali dokumenty a elektronická zařízení týkající se Twitteru.

S tímto vědomím Meta záměrně přidělila tyto zaměstnance, aby v řádu měsíců vyvinuli napodobeninu Twitteru. Využili přitom obchodní tajemství a další duševní vlastnictví společnosti Twitter s cílem urychlit vývoj konkurenční aplikace, což je v rozporu se státními i federálními zákony, jakož i závazky bývalých zaměstnanců vůči společnosti Twitter.

Pikantní na tom je, že zmiňovaní zaměstnanci by mohli být těmi, které Musk po svém nástupu loni na podzim vyhodil, a ještě to veřejně cynicky okomentoval. 

Chtěl bych se omluvit, že jsem tyhle génie vyrazil. Jejich nezměrný talent jistě najde využití někde jinde.

Mluvčí Mety na Spirův dopis reagoval, že prý žádný z bývalých zaměstnanců Twitteru na aplikaci Threads nepracuje. Jinými slovy jde o interní projekt, který se u Twitteru inspiroval, ale nestojí na žádných tajných informacích, protože k nim vývojáři neměli přístup.

Zuckerberg s Muskem se pak ještě špičkovali. „Konkurování je v pořádku, podvádění nikoliv,psal Musk. Zuckerberg na to reagoval populárním meme se Spider-Manem ve smyslu, že jeden kopíruje druhého a naopak. Do diskuze se vložila i nová šéfka Twitteru Linda Yaccarino. „Často nás kopírují, ale twitterovou komunitu nám nevezmou.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (19) Další článek: Chytrá koule se Zigbee zlevnila o 20 %. Lidl teď programovatelné světlo prodává za 799 Kč

Témata článku: , , , , , , , ,