Elon Musk | Tesla Motors | Tesla Supercharger

Musk chce v příštím roce pokrýt nabíječkami Tesla Supercharger celou Evropu

Nový rok bývá nejvhodnějším okamžikem pro nejrůznější předsevzetí. Elon Musk očividně nemá malé cíle – během roku 2019 chce pokrýt nabíječkami Supercharger celou Evropu. A když slibuje „celou“, myslí tím opravdu 100% pokrytí.

Musk dal uvedený slib ve středu 26. prosince v odpovědi jednomu z budoucích majitelů elektrického vozu Tesla Model X. Ir Paul Kelly se na sociální síti Twitter pozastavoval nad tím, že mimo hlavní město Dublin, zejména směrem na jihovýchod do Waterfordu, nejsou po cestě žádné nabíjecí stanice.

100% pokrytí Evropy v příštím roce

Generální ředitel Tesla Motors Elon Musk mu odpověděl: „Ano, pokrytí nabíječkami Supercharger bude během příštího roku rozšířeno na 100 % Evropy. Od Irska do Kyjeva, od Norska po Turecko.“

V evropských zemích rostou nabíjecí stanice jako houby po dešti a například na zmiňované cestě z Dublinu do Waterfordu jich je hned několik. Nabíječky Tesla Supercharger s výkonem 120 kW však dokážou nabít auto z nuly na 80 % místo několika hodin během pouhých čtyřiceti minut.

Budoucnost v růžových barvách

Muskův slib navazuje na dřívější informace o rozšiřování dostupnosti nabíjecích stanic, jejichž počet by měl být během roku 2019 vzrůst na dvojnásobek. Podobně, jako mobilní operátoři, deklaruje Tesla pokrytí v procentech obyvatelstva. Na aktivních trzích by do konce příštího roku mělo být pokryto 95 % až 100 % populace.

Na jedné straně není pochyb o tom, že se nabíjecí síť společnosti Tesla v posledních letech rychle rozrostla. Na druhou stranu však je vhodné brát v úvahu fakt, že Musk má ve zvyku některá čísla hodně nadsazovat. Například dle jeho slibů mělo být do konce tohoto roku k dispozici 18 tisíc nabíječek Supercharger, skutečnost je však zhruba o třetinu nižší.

Dostupnost a růst sítě nabíječek Tesla Supercharger můžete sledovat na mapě na oficiálním webu. V Česku jsou zatím jen tři: ve Vestci u Prahy, v Humpolci a v Olomouci.

Diskuze (167) Další článek: Netflix ruší možnost platit za předplatné skrze iTunes. Jediná možnost je přes web

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,