Bezpečnost | Windows 11 | Hry

Multiplayerová hra Valorant bude na Windows 11 kvůli ochraně proti cheatům vyžadovat čip TPM

Multiplayerová hra Valorant bude na Windows 11 kvůli ochraně proti cheatům vyžadovat čip TPM

Vývojáři Riot Games, kteří stojí za současnou populární multiplayerovou střílečkou Valorant, podporují nadcházející inovaci v podobě TPM čipu, který bude nutností pro Windows 11. Jejich hra totiž bude tuto zabezpečovací technologii rovněž vyžadovat.

S Windows 11 přichází nutnost Trusted Platform Module 2.0, a tím pádem i Secure Boot. Valorant má pokročilý agresivní anticheatovací systém Vanguard, který zabraňuje podvodům při hraní a má to poměrně velký důvod – ve Valorantu se pořádají velké soutěže, kde se hraje i o velké peníze.

Aby Riot Games zajistili ještě lepší fungování ochranného systému Vanguard, který používají i další hry, budou na Windows 11 vyžadovat TPM. Na současných Windows 10 se však nic nemění a aktivovaný TPM čip není vyžadován. Je ale otázkou, jestli se to nezmění v budoucnu.

Systém Vanguard už v současnosti používá nízkoúrovňový přístup s ovladačem pro jádro, takže se zavádí už se startem Windows. Jakmile dojde ke změně či poškození při běhu Windows, přestane být funkční, a hráč tak nemůže hrát přes internet. Jedinou možností je restart a znovuzavedení při bootu Windows.

Diskuze (5) Další článek: Valve už začalo rozesílat vývojářské kity Steam Decku herním studím po celém světě

Témata článku: Windows, Internet, Bezpečnost, Windows 11, Hry, TPM, Podvod, Čip, Vanguard, Systém, Secure Boot, Valorant, Riot Games, Trusted Platform modul, Multiplayerová hra, StřílečkaNothing oznámil cenu svých sluchátek. Prodávat se začnou koncem července
Martin Chroust
NothingZcela bezdrátová sluchátka
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný