Multimediální cédéčko Alenka a věci kolem nás

27. května 2001
Muzikanti, hrajte! SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Cédéčka pro děti rozšířilo další volné pokračování edice programů Dětský koutek, které se jmenuje Alenka a věci kolem nás. Stojí si zase o něco výš s kvalitou zpracování.
Tento článek vyšel v časopise Computer 9/01 dne 17. května 2001

Naděžda Šátková:Cédéčka pro děti rozšířilo další volné pokračování edice programů Dětský koutek, které se jmenuje Alenka a věci kolem nás. Stojí si zase o něco výš s kvalitou zpracování.

Cédéčko je plné pohádek, písniček, říkanek a her určených širokému spektru uživatelů ve věku od tří do osmi let. Bez pomoci dospělých se ale regulace úkolů neobejde. Použité obrázky do omalovánek můžete i tisknout. Po vhodném nastavení lze použít nápovědu pro každou ze sedmi kapitol.

Rodinné prostředí

Cédéčko zavede děti do jedné dnes téměř výjimečné rodiny, kde mají dospělí čas na děti. A tak si s nimi hrají a povídají. Máma i táta učí Alenku říkanky (Houpy hou, Šiju boty, Halí belí, První třída kašička ad.). Po výběru se říkanka přečte, menší děti sledují obrázek, starší si ji mohou i přečíst. Děti také pobaví puzzle, na jehož principu spočívá skládanka obrázku k již přečtené říkance. Ovládání cédéčka je intuitivní, takže ho zvládne každé dítě. Skládanky obsahují technologii rozšířených okrajů, speciálně vyvinutou pro malé uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

Dalším z členů rodiny je pohádková babička, která čte Alence jednu pohádku za druhou. Jsou velmi krátké a určené těm nejmenším. Vtipálek dědeček se rozhodl Alenku potrápit. Do jejího pokojíčku pustil škodolibého skřítka Fidlimixe. Ten vše tak promixoval, že Alenka nyní potřebuje poradit s uklízením. Děti vybírají z logické řady nevhodný obrázek. A právě tato část je velice poutavá, děti s určitostí pobaví. Dědeček připravil i další hry – pexeso s přiřazováním mláděte k jeho matce, hledání rozdílů mezi dvěma podobnými obrázky a hledání chybějících částí nebo věcí.

V zahradách

Pokud máte chuť si zanotovat nějakou lidovou písničku, můžete si vybrat jednu ze čtyř za doprovodu klavíru. Při zpěvu lze doprovodný hlas vypnout. Alenka má svá oblíbená zvířata – domácí, užitková, lesní a ze Safari. Úkolem dětí je najít zvíře podle zvuku, názvu nebo stručné charakteristiky. Zaznamenává se skóre správných a špatných odpovědí.

Teta Ema je doktorka a naučí děti pojmenovat části celého těla, části ruky a části hlavy. Pro starší a pokročilé je určena kapitola o hygieně, která je zaměřena na hygienické prostředky. Strýček Adam zase prodává ovoce a zeleninu. Dětem tedy pomůže s jejich tříděním. S velkou dávkou trpělivosti vám vysvětlí, k čemu co vlastně je, a pak se pustí do zkoušení. Pokud ale děti něco neví, není jim vysvětleno, co je správně a proč.

Plusy a minusy

+ zpracování mluveného slova
+ využití i pro výuku
počet písniček
nepropracované zkoušení
dětský výukový multimediální CD-ROM
Alenka a věci kolem nás
Zdroj: Terasoft, Hořovice
Telefon: (0316) 51 33 16
Cena: 630 Kč vč. DPH
Doporučená konfigurace:
Windows 95/98/ME/2000, procesor Pentium 100 MHz, 16MB operační paměť, grafická karta podporující režim HiColor, zvuková karta

Váš názor Další článek: Muzikanti, hrajte!

Témata článku: Windows, Multimédia, Mluvené slovo, Část ruky, Písnička, První třída, Dítě, Puzzle, Táta, Věc, Nevhodný obrázek, Špatná věc, Mluvená odpověď, Máma, Multimediální, Vtipálek, Cédéčko


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu