MůjWEB má 10 000 uživatelů

Od 18. 2. 1998, kdy byl spuštěn server MůjWEB, využilo možnosti zdarma si tu vystavit své WWW stránky už deset tisíc uživatelů Internetu.
Od 18. 2. 1998, kdy byl spuštěn server MůjWEB (http://mujweb.cz), využilo možnosti zdarma si tu vystavit své WWW stránky už deset tisíc uživatelů Internetu. Server se tak za necelý půlrok provozu stal jedním z největších a nejoblíbenějších svého druhu v doméně .cz. MůjWEB je jedna ze služeb známého katalogu a vyhledávače ATLAS (http://www.atlas.cz), specializovaného na český Internet, který provozuje firma SPRINX.

SPRINX samozřejmě není první, kdo přišel s takovou službou. Ve Spojených státech, kolébce Internetu, fungují obdobné servery již několik let a například Geocities, nejznámější z nich, patří mezi nejnavštěvovanější místa amerického webu vůbec. I v České republice se objevily první nesmělé pokusy dříve, než odstartoval MůjWEB. Jaké jsou tedy důvody raketového vzrůstu obliby tohoto projektu? Na rozdíl od konkurence je od začátku dobře technicky připraven, jak dokazuje dobrá dostupnost stránek, po celou dobu provozu je schopen ukládat víc než jednu stránku na uživatele a možnost vkládat grafiku je tu samozřejmostí. Zanedbatelná není ani 500kB velikost prostoru na disku, který je bezplatně k dispozici. Využíván je převážně k vystavení osobních stránek a k prezentaci malých a středních firem na Internetu. Obsah těchto stránek je pouze věcí uživatele, pokud ovšem není v rozporu se zákony ČR. Po technické stránce je základem služby MůjWEB server IIS 3.0 od firmy Microsoft, který běží na operačním systému Windows NT a využívá databázového stroje MS SQL6.5.

Do nového školního roku chystá SPRINX pro stávající i nové uživatele systému MůjWEB další příjemná zlepšení publikačních možností.

Váš názor Další článek: Cenová válka u poskytovatelů Internetu pokračuje

Témata článku: Internet, Windows, Necelý půlrok, První pokus, Nejznámější systém, Dobrá dostupnost


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5