MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí

Pokud bych měl jmenovat nejvýraznější přínos nového Internet Exploreru 5.0 v uživatelské oblasti, jednoznačně budu hlasovat za funkci AutoComplete.
Pokud bych měl jmenovat nejvýraznější přínos nového Internet Exploreru 5.0 v uživatelské oblasti, jednoznačně budu hlasovat za funkci AutoComplete. Pamatuje si vše, nebo to aspoň tak vypadá a inteligentně doplňuje chybějící části adres a hlavně formulářů.

Verze Exploreru 4.0 měla také jistou inteligenci, co se týče doplňování jmen adres, které jste již někdy napsali, nedávala ale na výběr a mohli jste jen potvrdit, nebo odmítnout jeden návrh. Trochu odbočím: víte že už v Internet Exploreru 4.0 stačí napsat jen název serveru a stisknout Ctrl-Enter – doplní se http://www. na začátek a .com na konec? Neprohledávají se pomalu možné domény, rychle se to tam vrzne a máte vystaráno.

AutoComplete v Internet Exploreru 5.0 není jen omezeno na začátek názvu serveru, můžete začít psát od prostředka a nabídne se vám inteligentně seznam možných návrhů. Podobně jako u Internet Exploreru není omezeno jen na používání u internetových adres. Protože již to není jen Internet Explorer ale Explorer i pro systém, můžete používat s výhodou AutoComplete i u souborů a složek na lokálním disku. Pokud máte otevřenou složku na disku, mixují se v AutoComplete nabídce soubory a internetové adresy. Beta 2 měla ještě tu nectnost, že otevírala internetové stránky v novém okně, pokud jste napsali adresu v okně se složkou. Nyní se jen změní lišta s tlačítky a zobrazí se stránka rovnou v daném okně.

Formuláře jedna báseň
Jednoznačnou bombou je ale automatické vyplňování formulářů. Stačí při návštěvě nějakého webu pouze poprvé vyplnit nutné přihlašovací údaje, nebo vyplnit osobní údaje. Pro příště si bude Internet Explorer vše pamatovat a po napsání několika prvních znaků sám nabídne doplnění. Pamatování není závislé na jeden web, pamatuje si typ vyplňované položky. Například e-mail, který je často vkládán do políčka s názvem email se takto vyplňuje velmi snadno. Paranoici si tuto volbu mohou vypnout a vůbec nepoužívat. Pokud nejste tak hákliví a stejně ke svému počítači nikoho nepouštíte, chytré formuláře si prostě zamilujete.

Ani MSIE vám však nedovolí zapamatovat formuláře na serverech využívající zabezpečenou komunikaci, například na eCity si formuláře budete muset vyplňovat stále sami.

Kdyby nebylo v MSIE 5.0 nic jiného, AutoComplete mne plně uspokojí. A to tu je toho ještě mnohem více.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Stojí za to stahovat těch 78 MB?

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Přihlašovací stránka, Explorer, Bomb, MSIE


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně