MSI Wind Top AE2050: úsporný počítač s AMD Fusion

Mobilní platforma AMD Brazos začíná pronikat i na desktop. Tentokrát se objevila v dotykovém All-in-one počítači v monitoru Wind Top AE2050 od MSI.

Počítače monitoru jsou v poslední době stále častější, především pak rovnou s dotykovým ovládáním. Tyto „AIO“ neboli All-in-One počítače vyrábí několik velkých výrobců, včetně MSI, která představila nový model Wind Top AE2050. Ten není vybaven žádným výkonným desktopovým procesorem, ani klasickým Atomem, ale mobilní hybridní platformou od AMD.

MSI Wind Top AE2050: nízká spotřeba s podporou multimédií

Počítač Wind Top AE2050 je ukryt v 20" širokoúhlém displeji s rozlišením 1 600 × 900 a možností dotykové technologie. Nejedná se sice o Full HD rozlišení, ale vzhledem k velikosti panelu to není až taková škoda, jako u větších úhlopříček, kde je vyšší rozlišení určitě použitelnější.

Klepněte pro větší obrázek

Platforma AMD Brazos v tomto případě obsahuje dvoujádrový hybridní čip AMD E-350 s frekvencí 1,6 GHz, který na stejném kusu křemíku disponuje integrovaným grafickým čipem AMD Radeon HD 6310. Jeho výkon je srovnatelný s řadou Nvidia ION, takže zvládne nejen hry (DirectX 11) v nižším rozlišení, ale také dokáže plynule akcelerovat video, a to i na webu v podobě Youtube či Vimeo.

Klepněte pro větší obrázek

Základní konfigurace má 2 GB operační paměti DDR3, pokud vyžadujete více, do dvou slotů lze osadit až 4 GB. Operační systém Windows 7 Home Premium v 64bitové edici je nainstalován na 500GB pevném disku.

Dotyk i televizní tuner za příplatek

Nutno podotknout, že MSI tento počítač standardně prodává bez dotykové technologie. U těchto počítačů je to ale takřka samozřejmostí, včetně podpory multitouch, speciálního softwaru a možnosti používat rychlá gesta pro přiblížení a podobně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výbava zahrnuje nejen běžnou DVD vypalovačku (na pravé straně), ale pochopitelně i WiFi (802.11n), gigabitový ethernet, stereo reproduktory s výkonem 2 × 3 W (SRS Premium Sound Technology), čtečku paměťových karet 6v1, webkameru (rozlišení pouze 0,3 MPix, YouCam) a čtyři USB 2.0 a dva USB 3.0 porty. Pokud chcete připojit další monitor nebo větší televizi, lze využít jeden HDMI výstup.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za příplatek lze mít i televizní tuner, ale ten se dá v případě potřeby později dokoupit třeba v USB verzi. V balení je zahrnuta klávesnice i myš v podobném designu jako celý počítač, ale bohužel se jedná o drátové verze.

  • Displej: 20" (1 600 × 900), LED, multitouch za příplatek
  • Procesor: AMD E-350, 1,6 GHz
  • Grafický čip: AMD Radeon HD 6310 v procesoru
  • Operační paměť: 2 GB DDR3 (až 4 GB)
  • Pevný disk: 500 GB, SATA
  • Výbava: WiFi , Bluetooth, ethernet, čtečka paměťových karet, webkamera, DVD vypalovačka, klávesnice s myší, 4 × USB 2.0, 2 × USB 3.0, HDMI
  • Cena: pod hranicí 700 USD, Windows 7 Home Premium 64bit

Celkové rozměry počítače jsou 51,32 × 39,21 × 9,22 cm, hmotnost pak 6,8 kg. Napájení zajišťuje externí 65W adaptér, podobně jako u notebooku. Co se týče designu počítače, ten je vyveden v podobném stylu jako starší All-In-One, v tomto případě je kromě černého rámu displeje okolo ještě průhledný plast, který zároveň slouží jako podpěra. Díky VESA standardu lze počítač připevnit i na zeď nebo na polohovací kloub.

Klepněte pro větší obrázek

Rychlé USB 3.0 porty jsou přístupné na straně počítače, stejně jako napájení a čtečka karet. Ostatní konektory jsou na zadní straně. Cena zatím sice nebyla oznámena, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nejmenší model v sérii, měla by se pohybovat pod hranicí 700 dolarů (přibližně 16 000 Kč s DPH).

Diskuze (5) Další článek: Microsoft mává ujíždějícímu vlaku, tablety budou za rok a půl

Témata článku: Hardware, Počítače, AMD, MSI, Pevná zeď, TomTom One, Wind, Home Design, All-in-one počítač, Dotykový monitor, USB Wifi, Dotyková čtečka, Úsporný počítač, Televize LED

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší