MSI Slidebook S20: tablet v ultrabooku [video]

Konvertibilních ultraboků není zase tolik, každá novinka je proto zajímavá a MSI Slidebook navíc potěší odstraněním neduhů, které odrazovaly od koupě jeho předchůdců.

Střídáte-li během dne u různých činností tablet a ultrabook, je kategorie konvertibilních zařízení právě pro vás. MSI přišlo s podobným přístrojem, který jsme mohli vidět v nedávné minulosti u Sony (Vaio Duo) nebo Toshiby (U920T). Dalo si však na konstrukci o něco víc záležet, takže oproti Sony umožňuje nastavit sklon displeje, Toshibu zase převyšuje v estetičnosti. Nikde netrčí přebytečné kabely a kolejničky posuvného mechanismu jsou maskovány alespoň nenápadnou barvou.

Klepněte pro větší obrázek
Na první pohled MSI Slidebook S20 připomíná Toshibu U920T, odlišnosti však přece jen najdete a většinou jsou k lepšímu

Ani celoplastová konstrukce se nepodepsala na snížené odolnosti, MSI Slidebook S20 působí robustním a pevným dojmem. Pro transformaci tabletu na ultrabook stačí vysunout displej směrem nahoru až do krajní polohy a následně nastavit jeho sklon. Budete k tomu ale potřebovat obě ruce, manipulace vyžaduje více síly, než byste očekávali. Odhalená klávesnice je pohodlná, byť její zmenšené rozměry a stísněné rozložení budou vyžadovat chvíli zvykání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechna konvertibilní zařízení spojuje kompromis co do hmotnosti a rozměrů, MSI Slidebook váží 1,2 kg při tloušťce necelé 2 cm

Za pozornost stojí, že nikde nenajdete ovladač kurzoru myši. Trackpoint nebo touchpad je zcela nahrazen dotykovým displejem s kapacitní technologií snímání. Samotný IPS displej má rozlišení 1 920 × 1 080 bodů, při úhlopříčce 11,6" to znamená za všech okolností jemný a ostrý obraz se širokými pozorovacími úhly.

Nezapomnělo se ani na konektory, MSI vybavilo svůj Slidebook dvojicí USB 3.0 a plnohodnotnou sítí, pro připojení monitoru ale už budete muset sáhnout po redukci z miniHDMI. Pro práci v terénu je stroj osazen akumulátorem zajišťujícím reálnou sedmihodinovou výdrž. Pozor však na zahřívání, ventilátor chlazení běží i při kancelářské práci a vydává při tom mírně vrčivý zvuk. V zátěži se pak celý ultrabook znatelně zahřeje a ventilátor pořádně zesílí. Pokud vás novinka od MSI zaujala, připravte si 25 tisíc korun.

Technické parametry

  • Displej:11,6" (1 920 × 1 080), lesklý, IPS, LED
  • Procesor: Intel Core i5-3427U, 2× 1,8 (2,8) GHz, HT
  • Grafický čip: Intel HD Graphics 4000
  • Operační paměť: 4 GB DDR3 (1 333 MHz)
  • Pevný disk: 128 GB SSD, mSATA
  • Výbava: Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiDi 3.0, Bluetooth 4.0, 2× USB 3.0, miniHDMI, RJ-45, čtečka paměťových karet, webkamera (0,9 MPx)
  • Baterie: Li-Ion, 43 Wh
  • Rozměry, hmotnost: 300 × 19,8 × 197 mm, 1,2 kg
  • Systém: Windows 8, 64bit
  • Cena: 24 990 Kč

Naměřené hodnotyMSI Slidebook S20
PCMark 7 (celkem)4 412 bodů
PCMark 7 (Productivity)2 185 bodů
PCMark 7 (Computation)14 102 bodů
PCMark 7 (System Storage)4 039 bodů
Cinebench R10 (x CPU)9 294 bodů
CrystalDiskMark - sekvenční čtení451,3 MB/s
CrystalDiskMark - sekvenční zápis244,4 MB/s
Výdrž - kancelář (bez Wi-Fi)6 hodin 58 minut
Výdrž - surfování nebo film4 hodiny 26 minut

Diskuze (16) Další článek: Windows 8 podle StatCounteru překonal Visty a stal se tržní čtyřkou

Témata článku: Video, Notebooky, Testy, MSI, SLI, Vid, Tablety, Různý terén, M/s, Necelá hodina, Podobný přístroj, Ultra, Intel HD Graphics, Tab, Pohodlná práce, Levné ultrabooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor