Grafické karty | GeForce RTX 3000 | MSI

MSI přistiženo, jak prodává předražené kusy GeForce RTX 3080/3090 na aukčním webu eBay

Vzhledem k obrovské poptávce po grafických kartách GeForce RTX 3080 a 3090 se na aukčních a dalších prodejních webech objevilo spoustu vychytralých prodejců, kteří vykoupili už tak malé zásoby a přeprodávají karty i za několikanásobek ceny. Tentokrát se ale přišlo na to, že za jednou z takto předražených nabídek stojí i samotný výrobce – MSI.

Na webu eBay se objevily v prodeji modely GeForce RTX 3080 a 3090 od společnosti Starlit Partner (oficiální webové stránky přestaly fungovat), která mimo jiné prodává i na Amazonu. Jedná se o dceřinou společnost MSI, která má dokonce stejnou adresu jako hlavní sídlo MSI v USA.

Problém je, že cena za tuto kartu byla téměř dvojnásobná oproti doporučené. O toto zjištění se podělil jeden z uživatelů na Redditu a strhla se obrovská vlna překvapení a dalšího prozkoumávání. A samozřejmě pozdvižení z takového zneužívání zákazníků.

Reakce takto obviněného MSI na sebe nenechala dlouho čekat. Dle oficiálního vyjádření MSI je Starlit partner samostatnou jednotkou, která přeprodává starší a opravené kusy zařízení od MSI a správně neměla mít možnost se dostat k zásobám nových grafických karet GeForce RTX 3080 a 3090.

Snímek obrazovky 2020-10-08 v 8.40.43.jpg
Jedna z předražených nabídek GeForce RTX 3090 na eBay vycházela na přibližně 67 tisíc korun

Při zkoumání toho, jak se to stalo, prý „našli chybu“, kvůli které se k zásobám nových GeForce RTX 3080 a 3090 tato společnost dostala. Starlit Partner nyní zpětně kontaktuje zákazníky, kterým nabídne vrácení peněz za vrácený produkt nebo vrácení peněz nad úrovní doporučené koncové ceny.

Jak se vyjádřil redaktor Gamers Nexus, varianta s „chybou“ je hodně nepravděpodobná. Podle něj doplňování produktů na eBay nebo Amazon v těchto firmách dělá obvykle jen jeden člověk, takže mohlo jít o lidskou chybu případně i cílené rozhodnutí manažerů nad ním.

Poškození značky MSI ale už proběhlo – řada uživatelů na fórech doslova sabotuje MSI právě kvůli této aféře.

Diskuze (13) Další článek: Toyota oznámila tahač poháněný vodíkem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,