Grafické karty | Paměti | MSI

MSI má první GeForce RTX 2080 Ti s rychlejšími paměťmi GDDR6. Nechá si za to ale pořádně zaplatit

Grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080 Ti patří stále mezi nejvýkonnější desktopové modely. Celou dobu se prodávala s pamětmi GDDR6 s propustností 14 Gb/s. MSI ale po dlouhé době představila první model, který má ještě o trochu rychlejší paměti.

Nový model označovaný jako MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming Z Trio obsahuje paměti GDDR6 s propustností 16 Gb/s a 352bitovým rozhraním, takže celková propustnost je až 704 GB/s, zatímco všechny ostatní verze mají maximálku na 616 GB/s. Kapacita pamětí zůstává stejná – 11 GB.

Hlavní výpočetní čip má boostovací frekvenci až 1 735 MHz a výkonný chladič se třemi rozdílnými ventilátory má samozřejmě RGB podsvícení. Zatímco paměti jsou z pohledu čísel o 14,3 % rychlejší, MSI uvádí, že oproti standardní verzi je celkový výkon karty ve hrách přibližně o 5 % vyšší.

Ale i za tak malý rozdíl jsou hráči ochotní si připlatit a bohužel tomu odpovídá i koncová cena, která je stanovená na přibližně 37 tisíc korun. Uvidíme, jestli s tímto modelem dokážou fanoušci přetaktování vytvořit nějaké nové rekordy.

Diskuze (12) Další článek: Google ví, jak jsme se chovali o Velikonocích. Chodili jsme více ven, ale i do obchodů

Témata článku: Grafické karty, Nvidia, Paměti, MSI, GeForce, Kapacita paměti, Paměť, Maximálka, GeForce RT, GDDR, Model, RGB, Propustnost, Grafické karty na Heureka.czPřehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Prohlížeč Firefox 95 přináší vylepšený režim obraz v obraze a další novinky
Karel KiliánLukáš Václavík
MozillaProhlížečeFirefox
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy