MS GRAPHICS STUDIO Home Publishing 99 – vánoce a nový rok s Microsoftem

Určitě si myslíte, že letošní vánoce strávíte netradičně! Vypnete televizi, budete střídmě jíst, poslouchat koledy nebo rozjímat a konat dlouhé procházky přírodou. To si ale nesmíte nainstalovat tento program.
Určitě si myslíte, že letošní vánoce strávíte netradičně! Vypnete televizi, budete střídmě jíst, poslouchat koledy nebo rozjímat a konat dlouhé procházky přírodou. Komerce půjde stranou a také vypnete telefon. Možná to vydržíte jen do prvního svátku vánočního, protože nadšené výkřiky zbytku rodiny budou pocházet od nadupaného počítače. Nešťastný dárek pod stromeček. Něčí blbý nápad. Tedy vlastně můj. Však oni si na mě vzpomenou, říkáte si v duchu, jen co jim spadne systém! Hm, ale to je ale blbost, W 98 nepadají. Co tam tak dlouho dělají, proč nikdo nepotřebuje rady profesionála?

„Táto, mámo, v počítači máme MS GRAPHICS STUDIO Home Publishing 99“, chlubí se děti. Nechcete kazit pohodu, a tak to jdete omrknout. Po deseti minutách vám jako autorizovanému prodejci velkých grafických programů stydne krev v žilách. Plánované zisky se rozplývají… Bože můj, hlavně, aby se o tom SW nedozvěděli lidí! Úplně stačil český MS Publisher nebo Picture It!99 a tržby šly dolů. Žena vám čte myšlenky a je na Billově straně. Významně se usmívá a říká: „Prodávej, co lidé potřebují!“ První den po svátcích vytáčíte telefonní číslo zastoupení MICROSOFTU. Cholera, jsem v tom taky! Jedu v tom denně…

Těm MS divochům můžete vyčítat leccos, ale logika Grafického Studia pro Domácí Publikování je skvělá. Než budete číst dál, vzpomeňte si prosím, co vám nedávno chybělo, když byla zavřená trafika. Cože, vy ještě kupujete papírová blahopřání? Dáváte si tisknout svatební oznámení v tiskárně. Plakáty na vaše večírky kreslíte rukou? Čum karty také kupuje ve stánku? Sorry, já tedy ne!

Jednak všechny letošní PF99 půjdou po Internetu a to suma sumárum představuje úsporu několik set korun českých. Navíc, až uvidíte moje animace, jak Děda Mráz na východě a Ježíšek na západě přijíždí na saních a přitom hraje ty obligátní melodie, ztuhne vám čelist. No a naše holka se po Silvestru vdává a já se taky potřetí žením (cítím, že mi chybí síla, říci všem ženám, že je to naposledy). Posílat všem vrstevníkům z IT byznysu oznámení se nehodí, a tak to pojímám netradičně. V MSIE proběhne sdělení formou animace, to nemá chybu! Vy nemáte tu, no jak se to říká česky, elektronickou poštu? Ale to musíte mít! To má holky teď skoro každý. To jako dopisy neházíte do schránky na poště, ale posíláte přímo z počítače… A víte vůbec, že součástí každého balení hygienických potřeb budou dva týdny připojení zdarma? Super!

Člověk má tak málo volného času a všichni sousedé si myslí, že když má člověk počítačovou firmu, bude jim stále k ruce. Teď mě zrovna otravují, že si chtějí udělat svoje firemní stránky s prezentacemi. Jsem zachráněn! Vyhazujete rodinu definitivně od monitoru počítače. Panenko skákavá, tady jsou přímo udělané šablony a ještě si do nich můžete vkládat fotky z digitálního foťáku Olympus. No a vypadá to docela profesionálně. Cože, tady jsou i fotoalba. Sakryš, od ledna 99 zaměstnám z úřadu práce rekvalifikovanou kočku, která bude dělat na počkání tyhle parádní věci.

Manželka stojí na prahu a říká: „Už jsem tě chtěla pochválit, že alespoň na vánoce budeš s námi a ne s počítačem. Půjdeš alespoň ven?“ „Já bych hrozně rád drahoušku, ale teď jsem tady objevil další zajímavé možnosti. Zítra vám to vynahradím!“ A já dodávám: „MS GRAPHICS STUDIO Home Publishing 99 způsobuje těžkou závislost!“ V čem? No přece, že se stanete závislí na své NEZÁVISLOSTI!

Bille díky a hezké VÁNOCE!

Váš názor Další článek: Tweak UI - nastavte si efekty, práci se složkami a vyhledávání na Internetu (V.)

Témata článku: Nový rok, Vánoční stromeček, Kočka, Nový, Stud, Fotoalba, Sorry


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji