MP3.com vrací úder, žaluje RIAA

Server MP3.com reaguje na žalobu RIAA a pro změnu obviňuje RIAA z používání nekalých obchodních praktik.
Server MP3.com reaguje na žalobu RIAA a pro změnu obviňuje RIAA z používání nekalých obchodních praktik. MP3.com se k tomuto kroku rozhodl po té, co jej RIAA obvinila z masivního porušení autorských práv zkopírováním 45 000 CD titulů do digitální podoby pro účely nově spuštěného serveru My.MP3.com. MP3.com je tím ve velmi vážných problémech, rozpoutal sice masivní kampaň s důrazem na svobodnou možnost výběru formátu, v jakém budete hudbu poslouchat, na jeho straně ale není mnoho sympatizantů z řad právních expertů. RIAA jej totiž obviňuje především z nelegálního zkopírování 45 000 titulů pro uživatele, trestné je totiž vyrobení kopie pro soukromé účely jiného člověka. Legální je pouze případ, kdy vy sami vyrobíte s použitím vlastních prostředků kopii originálu pro vlastní použití. MP3.com svou obhajobu staví ale tak, jako by žaloba směřovala na nelegálnost služby My.MP3.com jako takové. Pochopitelně i přes velký důraz MP3.com na zabezpečení a antipirátské zajištění bude možné vytvoření virtuálních účtů obsahujících třeba kompletní Beatles, které začnou kolovat mezi uživateli.

Aby MP3.com trochu klamal tělem, obvinil RIAA z používání nekalých obchodních praktik. Bohužel nemá v ruce nic konkrétního. V textu zprávy se píše „Nemůžeme dále tolerovat týrání ze strany této protiziskové asociace. Až se dostaneme k jádru všech jejich akcí proti MP3.com, budeme rázně trvat na zjednání nápravy“. Jinými slovy, nemáme nic v ruce, jenom nám to tak připadá, ale až něco najdeme, tak se máte na co těšit.

RIAA se zatím k vyhlášení MP3.com nevyjádřila, popravdě ale obvinění MP3.com je velmi obecného rázu a jen oznamuje, že MP3.com tuto záležitost důkladně prozkoumá. Zatím se MP3.com snaží získat co nejvíce uživatelů My.MP3.com, aby mohlo argumentovat hájením zájmů stovek tisíc uživatelů. Spor to nebude zcela jistě nijak jednoduchý a je možné, že nebude mít ani jednoznačného vítěze.

Váš názor Další článek: Computer 2/00

Témata článku: MP3, Legální hudba, Jednoduché tělo, Beatles, RIAA, RIA, ÚderZačíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

**Binance, největší kryptoburza, potvrdila, že jí útočník ukradl v přepočtu 14 mld. korun. **Burza rychle zastavila činnost, takže s většinou penez útočník nemůže nakládat. **Útok umožnila díra v komponentně propojující dva blockchainy.

Petr Urban
PenízeKryptoměny
Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Pro pokrytí domů či větších bytů rychlou Wi-Fi je ideální mesh řešení, a to takové, které už myslí na budoucnost, a tedy podporuje Wi-Fi 6. Otestovali jsme jich pro vás rovnou osm.

Antonín Trčálek
Srovnávací testRouterWi-Fi
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft