MP3/CD přehrávač za 99 dolarů se u nás již prodává

Stojí víc, nabízí jej neznámá firma, ale je tu.
Před nedávnem zaujala řadu čtenářů nabídka firmy Genica, která začala prodávat svůj MP3 přehrávač používající běžné CD-ROM za 99 dolarů. Tento přehrávač již dorazil k nám a prodává se za 5 937 Kč (7243 Kč s DPH). Je dostupný u firmy Gippy, což bohužel není žádný velkodistributor ba ani eseróčko, je to osoba se živnostenským listem. Na webu firmy nenajdete ani jméno či adresu, jen e-mail a telefon. Po hledání v rejstříku ekonomických subjektů ARES zjistíte, že se jedná o Jindřicha Šrobu se sídlem firmy na Bělčické 10, Praha 4.

Jak mi pan Šroba oznámil, v současné době je již první dodávka přehrávačů vyprodána a příští týden by měla dorazit další várka. Firma nemá žádný kamenný obchod a přehrávače zasílá buď na dobírku, nebo je možné domluvit také individuální předání. Objednávky je nejlepší zasílat e-mailem nebo využít telefon.

O přehrávači Genica jsme již psali; stručně jen zopakuji, co za své peníze dostanete: MP3 přehrávač využívající CD-R nebo CD-RW média, zvládající i běžná zvuková CD. Podporovaná kódování jsou 32 až 196 kbit/s. Přehrávač podporuje dlouhé názvy souborů (v ISO 9660 formátu) a adresáře, jeho displej je nicméně pouze numerický, výběr skladeb je tedy možný jen numericky. Napájení zajišťují 2 standardní tužkové baterie, přičemž přístroj umí sám dobíjet akumulátorové baterie. Přehrávač máme v současné době na testování a připravujeme jeho podrobnou recenzi.

Poptávka po přehrávači je pochopitelně velká, a tak si může Gippy nasadit i vyšší cenu, než by odpovídalo běžným maržím. Možné problémy u přehrávače se dají čekat v případě reklamací a záručních oprav. Pochopitelně nejčistší by bylo, kdyby se distribuce ujala nějaká větší firma se solidním zázemím, zatím se tento přehrávač stal kořistí malé a rychlé firmy.

Diskuze (37) Další článek: Profík v náručí SolidWorks

Témata článku: MP3, Ekonomický subjekt, Přehrávač, Podrobné testování, CD přehrávač, Dlouhá doba, Cd přehrávače, Dol


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky