MP3 Quality Modifier: Upravte kvalitu své hudební sbírky

Zabírá vám záplava mp3 souborů neúměrné množství místa na disku, přesto se žádné své hudby nechcete zbavit? Potřebujete zmenšit velikost dat do vašeho přenosného přehrávače?

Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, budete pravděpodobně hledat nástroj, kterým rychle, lehce a efektivně zvýšíte kompresi mp3 souborů, čímž dojde k jejich zmenšení a snížení záběru místa na datových nosičích. Samozřejmě se zvyšující se kompresí dochází ke zhoršení kvality zvuku. Je už pak jen na vás, jakou hranici určíte pro vybalancování poměru mezi dobrým zvukem a malým datovým objemem.

Malý, lehký, zdarma

Dobrou volbou pro řešení vašeho problému může být malinká aplikace s názvem MP3 Quality Modifier. Z názvu je patrné, že se jedná o úpravu kvality mp3 souborů. V reálu ale půjde logicky o úpravu zvuku směrem k horší kvalitě, protože snažit se uměle zvyšovat bitrate (datový tok) na skladbě, kde ty informace o ztracených frekvencích prostě chybí, nemá moc smysl. Ovšem i snižování kvality může být mnohdy užitečnou funkcí.

Klepněte pro větší obrázek 
Chudé okno malého programu.

MP3 Quality Modifier je ideálním mobilním nástrojem, který můžete mít vždy s sebou. Není jej totiž potřeba instalovat a jeho velikost jen lehce přesahuje 300 kB. Velkým plusem pro většinu uživatelů bude jistě jeho licence, která nese označení freeware. Můžete s ním tedy pracovat zcela zdarma s tím, že při spokojenosti s jeho užíváním můžete autorovi zaplatit dobrovolný příspěvek.

Jen několik kliknutí

MP3 Quality Modifier se skládá pouze z jednoho malého okna, do kterého je třeba v první řadě přidat soubory, které chcete upravovat. Jinak se zde nachází pouze několik ovládacích prvků a nic víc. Veškeré vaše úkony tak spočívají jen v nastavení výstupní kvality vybraných souborů. I tu můžete nechat na aplikaci s tím, že zvolíte jednu ze čtyř přednastavených úrovní kvality (vysoká, přenosná, kompromisní a velmi nízká).

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení parametrů vybraných souborů.

Pokud ale chcete mít vše pevně ve svých rukách, máte na výběr ze čtyř různých možností nastavení. Tou první je režim bitrate, kde lze navolit konstantní, průměrný, nebo proměnlivý. Konstantní bitrate se pak dá nastavit (druhá možnost) přesně na konkrétní hodnotu, zatímco u proměnlivého zvolíte spodní a vrchní hranici a program sám vyhodnotí, kdy je lepší využít jaký datový tok.

Klepněte pro větší obrázek 
Konverze v plném proudu.

Porovnání kvality

Další dvě možnosti nastavení se týkají volby mezi mono zvukem a stereem a také konkrétní frekvence. Poté už stačí vybrat cílový adresář a stisknout tlačítko start. Během konverze lze sledovat její průběh s tím, že se celý proces dá zrušit, pauznout či nechat přeskočit právě převáděný soubor. Dobrá zpráva pro všechny precizní sběratele hudby je, že program zachovává všechny ID3 tagy.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozdíl ve velikosti souborů.

Jakmile je zadaný úkol splněn, zobrazí program okno, kde máte k nahlédnutí seznam převedených souborů. U každého z nich je zdůrazněn percentuální rozdíl ve velikosti mezi původním stavem a novou podobou dat. Ještě v této chvíli můžete výsledné soubory smazat, nebo je nahradit originály. Více už ale od této jednoduché aplikace nečekejte.

stáhnout program MP3 Quality Modifier 2.04 Licence: freeware, 636 kB
Autor: InspireSoft
Web programu: www.inspire-soft.net


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, GigaMania, Download, Quality, Sbírka, Dobrý zvuk

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • petrjaron 2. 9. 2009 8:41:06
    Trochu odbočím, ale jen proto, že věřím, že mi poradíte. Mám gramofon...
  • JeCh 28. 8. 2009 10:09:53
    Zajímavé, to je úplně opačný vásledek než u mě a 99% populace, jak...
  • Vlastimil Waic 28. 8. 2009 9:19:55
    Rekomprese kvalitu degraduje, ovšem první je sluchem nezaznamenatelná....
Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 37

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 20

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

** Einsteinova obecná teorie relativity je jedním z hlavních pilířů dnešní fyziky ** To ale vědcům nebrání, aby se ji neustále nepokoušeli sesadit z trůnu ** Tentokrát k jejímu testování využili systém pulzaru PSR J0337+1715

26.  7.  2017 | Stanislav Mihulka

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

** Vybrali jsme doplňky pro organizaci kabelů či nabíječek ** Často používané kabely lze zavěsit na magnetický držák ** Pro opletení kabelů se bude hodit husí krk i textilní rukávy

25.  7.  2017 | Stanislav Janů | 23


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?