MP3 Media Studio – jednoduchá správa MP3

Máme tu další program, který umí vše s formátem MP3. Vyniká především svojí jednoduchostí, zajímavým vzhledem a rychlostí, která určitě potěší. Pokud se chystáte vytvářet MP3 ve větším počtu, určitě se vám tento prográmek bude hodit.
V poslední době se objevila celá řada programů, které umí s MP3 pracovat od základu. To znamená, že ho umí vytvořit, popsat, zatřídit do určité databáze atd. MP3 Media Studio je právě jedním z nich. Nabízí přívětivé prostředí, což je také velkým plusem. Program se dá stáhnout zdarma, ale používat ho lze pouze 30 bez omezení. Po té je nutné se zaregistrovat. V základu se člení do několika sekcí. První základní je CD RIPPER, který umí z CDROM mechaniky převést hudební stopy do WAV formátu a následně do MP3. K dispozici je celá řada nastavení a pokud jste připojeni k internetu, program automaticky detekuje vložené hudební CD, které také popíše a následovně využije názvy v ID3 popiscích. Vybírat lze také z několika variant kvality MP3 a to až do 320 kp/s. Docela je na škodu, že program nepodporuje některé další digitální formáty jako je WMA, OGG Vorbis a dalších. Autoři programu se zřejmě drží toho, že MP3 formát je stále jedním z nejpoužívanějších.

Klepněte pro větší obrázek

Dalším doplňkem je enkodér, který umí bohužel převádět jen do MP3 formátu až do kvality 320 kb/s. Vybrat si lze z mono, stereo, joint stereo a forced joint stereo. Velice dobře jsou propracované ID3 popisky, které jsou podporovány ve verzi 1 i 2. Jednoduše se přebírají z CDDB databáze. Pokud již máte požadované MP3 nahrávky vytvořené, můžete je již zatřídit do databáze, kterou si buď extra vytvoříte nebo program sám přiřazuje jednotlivé písničky podle daných kritérií. Z toho také vyplývá jednoduché vyhledávání podle vybraného názvu, alba, interpreta, stylu hudby atd. Programem lze také vyhledávat duplicitní nahrávky, takže by se vám již nemělo stát, že budete mít na disku několik písniček se stejným názvem, autorem, které jsou jen jinak pojmenované.

Co říci na závěr? S program se pracuje opravdu pohodlně a mohu říci, že svoji funkci plní skoro na 100%. Nějaké mušky se vždy najdou, což MP3 Media Studio není výjimka. Program vřele doporučuji si alespoň vyzkoušet a sami uvidíte, zda se vám bude líbit a splní to, co od takového programu očekáváte.

Diskuze (1) Další článek: Apache 2.0.47 opravuje čtyři bezpečnostní chyby

Témata článku: MP3, Forced, Jednoduchá správa, Písnička, Stud, Stereo, Jed, Správa

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů