MP3 Doctor – skvělý pomocník pro práci s MP3

Máte některé problémové MP3 soubory? Chcete je rychle a snadno upravit či opravit? S tímto problémem vám jednoduše pomůže program MP3 Doctor. Nabízí hned několik možností a funkcí, které jistě oceníte.
Občas se stane, že si stáhnete nekvalitní MP3 nahrávku z Internetu a jistě se ptáte co s tím. Možností je hned několik. Smazat ji a stáhnout si nebo vytvořit novou. Nebo zvolit některý z programů, které jsou přímo na tuto činnost specializovaní. MP3 Doctor je možné si stáhnout zdarma a jako trial verzi používat volně bez omezení. Má něco kolem 2 MB, takže stažení netrvá moc dlouho. Instalace je jednoduchá a program můžete ihned spustit. Je také dobré mít PC sestavu s operačním systémem Windows ME/2000/XP a procesor kolem 1 Ghz s pamětí minimálně 64MB. Program jsem testoval na XPčkách, kde vše bylo bez problémů. Procesor s kmitočtem kolem 1 Ghz rozhodně urychluje celou práci s MP3 nahrávkami.

Po spuštění programu se zobrazí jednoduché ovládací pole, kde je možné hned vybírat z nabídky. Je možné zobrazit 2 verze (single a batch mode), kde batch mode je určitě přehlednější. V programu lze hned vybírat z disku MP3 či WAV nahrávky, se kterými chcete pracovat. U těchto souborů můžete používat funkce NORMALIZE, TRIM, RESAMPLE, ID3Tags a KARAOKE. Možností také je přímo enkódovat či dekódovat soubory.

Klepněte pro větší obrázek Velice užitečná je funkce NORMALIZE, která dokáže například u celého alba nastavit u všech MP3 nahrávek stejnou hlasitost, která se přímo volí v nastavení. Standardně je 100%, ale můžete si zvolit vyšší či nižší. Obdobně je na tom také funkce TRIM. Další užitečnou funkcí je RESAMPLE, kde máte možnost měnit samotný datový tok souborů či měnit frekvenci, stereo, mono atd. To se vyplatí například u dlouhého povídáni, kde si můžete snížit kvalitu samotné nahrávky a ušetřit tak místo na disku. Funkce KARAOKE opět trošku vybrané nahrávky přikrášlí a dodá jim vše potřebné ve stylu KARAOKE.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě důležitá je funkce ID3Tag. Stačí vybrat adresář nebo jednotlivé soubory a můžete ihned dopisovat do tagů informace, které chcete, aby se zobrazovaly. Podporována je také novější rozšířená verze 2. Funkce DECODE a ENCODE není třeba představovat, protože patří mezi základní prvky vytváření MP3 nahrávek.

MP3 Doctor je užitečným pomocníkem, který dokáže udělat jednoduchým způsobem pořádek ve vašich MP3 nahrávkách. Pracuje se s ním snadno rychle a spolehlivě. Registrace na plnou verzi stojí kolem 20 dolarů což je docela dost, ale na druhou stranu se s ním dá pracovat i bez registrace. Všem tento program doporučuji alespoň na vyzkoušení.

Diskuze (12) Další článek: Bezdrátový standard 802.11g schválen

Témata článku: Windows, MP3, Pomoc, Dobrý pomocník, Užitečná funkce, Pomocník, Karaoke, DOC, Trial, Trim


Určitě si přečtěte

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 104

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 36

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí