MP3 Doctor – skvělý pomocník pro práci s MP3

Máte některé problémové MP3 soubory? Chcete je rychle a snadno upravit či opravit? S tímto problémem vám jednoduše pomůže program MP3 Doctor. Nabízí hned několik možností a funkcí, které jistě oceníte.
Občas se stane, že si stáhnete nekvalitní MP3 nahrávku z Internetu a jistě se ptáte co s tím. Možností je hned několik. Smazat ji a stáhnout si nebo vytvořit novou. Nebo zvolit některý z programů, které jsou přímo na tuto činnost specializovaní. MP3 Doctor je možné si stáhnout zdarma a jako trial verzi používat volně bez omezení. Má něco kolem 2 MB, takže stažení netrvá moc dlouho. Instalace je jednoduchá a program můžete ihned spustit. Je také dobré mít PC sestavu s operačním systémem Windows ME/2000/XP a procesor kolem 1 Ghz s pamětí minimálně 64MB. Program jsem testoval na XPčkách, kde vše bylo bez problémů. Procesor s kmitočtem kolem 1 Ghz rozhodně urychluje celou práci s MP3 nahrávkami.

Po spuštění programu se zobrazí jednoduché ovládací pole, kde je možné hned vybírat z nabídky. Je možné zobrazit 2 verze (single a batch mode), kde batch mode je určitě přehlednější. V programu lze hned vybírat z disku MP3 či WAV nahrávky, se kterými chcete pracovat. U těchto souborů můžete používat funkce NORMALIZE, TRIM, RESAMPLE, ID3Tags a KARAOKE. Možností také je přímo enkódovat či dekódovat soubory.

Klepněte pro větší obrázek Velice užitečná je funkce NORMALIZE, která dokáže například u celého alba nastavit u všech MP3 nahrávek stejnou hlasitost, která se přímo volí v nastavení. Standardně je 100%, ale můžete si zvolit vyšší či nižší. Obdobně je na tom také funkce TRIM. Další užitečnou funkcí je RESAMPLE, kde máte možnost měnit samotný datový tok souborů či měnit frekvenci, stereo, mono atd. To se vyplatí například u dlouhého povídáni, kde si můžete snížit kvalitu samotné nahrávky a ušetřit tak místo na disku. Funkce KARAOKE opět trošku vybrané nahrávky přikrášlí a dodá jim vše potřebné ve stylu KARAOKE.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě důležitá je funkce ID3Tag. Stačí vybrat adresář nebo jednotlivé soubory a můžete ihned dopisovat do tagů informace, které chcete, aby se zobrazovaly. Podporována je také novější rozšířená verze 2. Funkce DECODE a ENCODE není třeba představovat, protože patří mezi základní prvky vytváření MP3 nahrávek.

MP3 Doctor je užitečným pomocníkem, který dokáže udělat jednoduchým způsobem pořádek ve vašich MP3 nahrávkách. Pracuje se s ním snadno rychle a spolehlivě. Registrace na plnou verzi stojí kolem 20 dolarů což je docela dost, ale na druhou stranu se s ním dá pracovat i bez registrace. Všem tento program doporučuji alespoň na vyzkoušení.

Diskuze (12) Další článek: Bezdrátový standard 802.11g schválen

Témata článku: Windows, MP3, Pomoc, Pomocník, DOC, Trim, Dobrý pomocník, Trial, Užitečná funkce, Karaoke


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku