MP3 Doctor – skvělý pomocník pro práci s MP3

Máte některé problémové MP3 soubory? Chcete je rychle a snadno upravit či opravit? S tímto problémem vám jednoduše pomůže program MP3 Doctor. Nabízí hned několik možností a funkcí, které jistě oceníte.
Občas se stane, že si stáhnete nekvalitní MP3 nahrávku z Internetu a jistě se ptáte co s tím. Možností je hned několik. Smazat ji a stáhnout si nebo vytvořit novou. Nebo zvolit některý z programů, které jsou přímo na tuto činnost specializovaní. MP3 Doctor je možné si stáhnout zdarma a jako trial verzi používat volně bez omezení. Má něco kolem 2 MB, takže stažení netrvá moc dlouho. Instalace je jednoduchá a program můžete ihned spustit. Je také dobré mít PC sestavu s operačním systémem Windows ME/2000/XP a procesor kolem 1 Ghz s pamětí minimálně 64MB. Program jsem testoval na XPčkách, kde vše bylo bez problémů. Procesor s kmitočtem kolem 1 Ghz rozhodně urychluje celou práci s MP3 nahrávkami.

Po spuštění programu se zobrazí jednoduché ovládací pole, kde je možné hned vybírat z nabídky. Je možné zobrazit 2 verze (single a batch mode), kde batch mode je určitě přehlednější. V programu lze hned vybírat z disku MP3 či WAV nahrávky, se kterými chcete pracovat. U těchto souborů můžete používat funkce NORMALIZE, TRIM, RESAMPLE, ID3Tags a KARAOKE. Možností také je přímo enkódovat či dekódovat soubory.

Klepněte pro větší obrázek Velice užitečná je funkce NORMALIZE, která dokáže například u celého alba nastavit u všech MP3 nahrávek stejnou hlasitost, která se přímo volí v nastavení. Standardně je 100%, ale můžete si zvolit vyšší či nižší. Obdobně je na tom také funkce TRIM. Další užitečnou funkcí je RESAMPLE, kde máte možnost měnit samotný datový tok souborů či měnit frekvenci, stereo, mono atd. To se vyplatí například u dlouhého povídáni, kde si můžete snížit kvalitu samotné nahrávky a ušetřit tak místo na disku. Funkce KARAOKE opět trošku vybrané nahrávky přikrášlí a dodá jim vše potřebné ve stylu KARAOKE.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě důležitá je funkce ID3Tag. Stačí vybrat adresář nebo jednotlivé soubory a můžete ihned dopisovat do tagů informace, které chcete, aby se zobrazovaly. Podporována je také novější rozšířená verze 2. Funkce DECODE a ENCODE není třeba představovat, protože patří mezi základní prvky vytváření MP3 nahrávek.

MP3 Doctor je užitečným pomocníkem, který dokáže udělat jednoduchým způsobem pořádek ve vašich MP3 nahrávkách. Pracuje se s ním snadno rychle a spolehlivě. Registrace na plnou verzi stojí kolem 20 dolarů což je docela dost, ale na druhou stranu se s ním dá pracovat i bez registrace. Všem tento program doporučuji alespoň na vyzkoušení.

Diskuze (12) Další článek: Bezdrátový standard 802.11g schválen

Témata článku: Windows, MP3, Pomoc, Pomocník, DOC, Trial, Trim, Dobrý pomocník, Karaoke, Užitečná funkce


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji