Možnosti ICQ Lite

Podrobněji se podíváme na jednotlivé vlastnosti ICQ Lite, protože od doby, kdy jsme o něm psali naposledy se změnilo nejenom jméno.
ICQ Lite je webová verze klienta pro komunikaci mezi ICQ uživateli. Pomocí ICQ Lite se tedy můžete připojit a komunikovat se svými přáteli a kolegy odkudkoliv, kde je počítač s prohlížečem a připojením na Internet. ICQ Lite je napsáno v Javě a pro komunikaci jednoduše spustíte webovou stránku výrobce a kliknete na odkaz pro spuštění. Následně po zadání UIN a hesla můžete začít s ICQ hned pracovat.

Pokud jste nezapomněli a povedlo se vám zaregistrovat budete mile překvapeni hezkým uživatelským rozhraním Lite verze. Webové rozhraní je hodně podobné klasickému ICQ. Další překvapení na vás čeká, pokud jste již někdy na počítači používali klasické ICQ. V tom případě se veškeré kontakty zobrazí i v ICQ Lite. Mně se do ICQ Lite převedly i kontakty z programu Miranda 0.1.2.0. Přidáte-li si kontakt ve verzi Lite zobrazí se i v klasickém ICQ a naopak. S Mirandou mně už tato vzájemná výměna kontaktů dále nefungovala, ale i prvotní načtení kontaktů ušetřilo spoustu práce.

Klepněte pro větší obrázekPokud se na ICQ Lite podíváte, uvidíte momentální stav uživatelů v kontakt listu. Výpis můžete navíc nechat omezit pouze na přihlášené. Kontakty lze v ICQ Lite vyhledávat a to jak podle UIN nebo e-mailu, tak podle dalších možností. U vyhledaného uživatele můžete zobrazit informaci o něm, přidat ho do kontakt listu nebo mu poslat zprávu. Uživatele, které již máme v kontakt listu můžete seskupovat do různých skupin, měnit jejich zobrazené přezdívky, mazat, posílat zprávy, posílat SMS, zobrazovat stručné nebo podrobnější informace o uživateli a zobrazit uživatelovu osobní komunikační stránku. Detailní informace o uživateli se dozvíte na serveru ICQ. Otravné uživatele stejně jako v normální verzi programu můžete přidat do "ignore listu" a už se s vámi nespojí.

Nastavit se samozřejmě dá i momentální profil. Nepřejete-li si býti rušeni můžete nastavit "DND" v opačném případě "Free for Chat", žádná změna oproti standardnímu ICQ. Při odesílání zpráv je snad jediný rozdíl v grafických smajlících. Zadávají se pomocí emotikonů a ne pomocí klikání na ikonu.

S toto verzí programu (ICQ Lite Beta Build# 214) nemůžete posílat e-maily, měnit velikost, barvu a styl textu odesílané zprávy. Nedají se posílat soubory ani odkazy a kontakty, odkazy a kontakty se dají pouze přijímat. Historii odeslaných zpráv po zavření programu již také nenajdete. Nedá se nastavit přístup na Internet například přes proxy takže uživatelé, kteří jsou nuceni se připojovat přes proxy server budou mít smůlu. Odeslat SMS zprávu se mně také nepodařilo.

Klepněte pro větší obrázek

Přesto je program už v této verzi poměrně vyzrálý a vhodný k použití všude tam, kde nelze na počítač nic instalovat (internetové kavárny, školy, v práci, …). Další podstatnou výhodou je to, že pokud už jednou kontakty do ICQ Lite dostane máte je tam pořád k dispozici. Kamkoli přijdete, můžete začít komunikovat.

Požadavky na systém:

Operační systém Nutný instalovaný software
Windows 95/98/NT/2000ME Internet Explorer 4.5 a vyšší s Microsoft Virtual Machine nebo
Netscape Communicator/Navigator 4.72 a vyšší.
Mac OS 8.5+ Internet Explorer 4.5 nebo vyšší s Macintosh Runtime Java 2.2.2 a vyšší.
Ostatní Operační systém s podporou JDK 1.1.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (13) Další článek: Instalace Windows XP bez bootovatelné CD-ROM

Témata článku: Internet Explorer, ICQ, Miranda, Java Runtime, Prvotní načtení, Klasický internet, Opačný případ, Mile, Lite, Možnost


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5