Firefox | Mozilla

Mozilla ztrojnásobuje finanční odměny za nalezené chyby a dohání tak lépe platící konkurenci

Mozilla ztrojnásobuje finanční odměny za nalezené chyby a dohání tak lépe platící konkurenci

Mozilla se rozhodla oslavit 15. výročí svého webového prohlížeče Firefox tím, že rozšíří svůj program odměn za nalezené chyby tak, aby zahrnoval řadu nových webů a služeb. Hodlá také více motivovat nálezce chyb k jejich nahlášení – ztrojnásobuje proto výši minimální finanční odměny. Mozilla přitom byla jednou z prvních společností, která zavedla vyplácení odměn za nahlášené chyby.

Pokud se vám například podaří objevit chybu, spočívající ve vzdáleném spuštění kódu v prohlížeči Firefox nebo ve službách společnosti Mozilla, jako je služba předplatného, VPN, lokalizace, nástroje pro správu kódu, rozpoznávání řeči atd., můžete si odnést až 15 tisíc amerických dolarů, tedy v přepočtu bezmála 350 tisíc korun.

Odměny za nalezené chyby

Tímto rozhodnutím se Mozilla vyrovná ostatním společnostem, které odměňují nezávislé odborníky za vyhledávání a hlášení chyb. Například provozovatel internetového portálu Yahoo! nabízí odměnu ve výši 15 000 dolarů za nalezení díry ve kterékoli své službě.

Pro srovnání Microsoft nabízí za nalezení chyby ve svém softwaru 15 tisíc jako minimální odměnu. V případě podstatnějších bezpečnostních děr si však experti mohou vydělat až 300 tisíc dolarů, tedy skoro sedm milionů korun.

U Intelu se částky pohybují podle závažnosti chyby od 500 do 100 tisíc dolarů, Dropbox nabízí až 33 tisíc, Twitter nejvýše 20 tisíc a Facebook nemá stanovenou maximální výši odměny. Google například nabízí 150 tisíc dolarů (asi 3,5 milionu korun) za prolomení ChromeOS v režimu hosta.

Apple nabízí miliony

Nejvíce si jako „hledač chyb“ můžete vydělat u produktů značky Apple. Počátkem tohoto roku totiž firma s nakousnutým jablkem ve znaku zvýšila maximální odměnu z původních 200 tisíc amerických dolarů na šťavnatý jeden milion – tedy v přepočtu 23 milionů korun. Tuto částku můžete získat, pokud se vám povede hacknout iPhone, aniž by jeho uživatel musel na něco klepnout.

Bez ohledu na výše uvedená čísla je rozhodnutí Mozilly zvýšit odměnu za nalezené chyby tak, aby odpovídala zbytku trhu, známkou dvou faktů. V první řadě jde o ukázku určité jistoty v oblasti hledání chyb interními zdroji. Kromě toho také ukazuje snahu získat více uživatelů pro testování svých služeb.

Mozilla konstatuje, že nové sazby již byly aplikovány na nejnovější ohlášené chyby. „Doufáme, že nové weby a zvýšené platby vás povzbudí, abyste se na naše služby znovu podívali a pomohli nám je udržet v bezpečí pro každého, kdo je používá.“

Diskuze (1) Další článek: Paypal zablokoval platby uživatelů Pornhubu. Schovává se před erotickým byznysem

Témata článku: Software, Microsoft, Google, Apple, Prohlížeče, Facebook, Intel, Firefox, iPhone, Dropbox, Yahoo, Mozilla, VPN, Kód, Nalezení, Nový web, Finanční odměna, Chyba, Americký dolar, Prohlížeč, Dolar, Odměna


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky