Firefox | Mozilla

Mozilla ztrojnásobuje finanční odměny za nalezené chyby a dohání tak lépe platící konkurenci

Mozilla ztrojnásobuje finanční odměny za nalezené chyby a dohání tak lépe platící konkurenci

Mozilla se rozhodla oslavit 15. výročí svého webového prohlížeče Firefox tím, že rozšíří svůj program odměn za nalezené chyby tak, aby zahrnoval řadu nových webů a služeb. Hodlá také více motivovat nálezce chyb k jejich nahlášení – ztrojnásobuje proto výši minimální finanční odměny. Mozilla přitom byla jednou z prvních společností, která zavedla vyplácení odměn za nahlášené chyby.

Pokud se vám například podaří objevit chybu, spočívající ve vzdáleném spuštění kódu v prohlížeči Firefox nebo ve službách společnosti Mozilla, jako je služba předplatného, VPN, lokalizace, nástroje pro správu kódu, rozpoznávání řeči atd., můžete si odnést až 15 tisíc amerických dolarů, tedy v přepočtu bezmála 350 tisíc korun.

Odměny za nalezené chyby

Tímto rozhodnutím se Mozilla vyrovná ostatním společnostem, které odměňují nezávislé odborníky za vyhledávání a hlášení chyb. Například provozovatel internetového portálu Yahoo! nabízí odměnu ve výši 15 000 dolarů za nalezení díry ve kterékoli své službě.

Pro srovnání Microsoft nabízí za nalezení chyby ve svém softwaru 15 tisíc jako minimální odměnu. V případě podstatnějších bezpečnostních děr si však experti mohou vydělat až 300 tisíc dolarů, tedy skoro sedm milionů korun.

U Intelu se částky pohybují podle závažnosti chyby od 500 do 100 tisíc dolarů, Dropbox nabízí až 33 tisíc, Twitter nejvýše 20 tisíc a Facebook nemá stanovenou maximální výši odměny. Google například nabízí 150 tisíc dolarů (asi 3,5 milionu korun) za prolomení ChromeOS v režimu hosta.

Apple nabízí miliony

Nejvíce si jako „hledač chyb“ můžete vydělat u produktů značky Apple. Počátkem tohoto roku totiž firma s nakousnutým jablkem ve znaku zvýšila maximální odměnu z původních 200 tisíc amerických dolarů na šťavnatý jeden milion – tedy v přepočtu 23 milionů korun. Tuto částku můžete získat, pokud se vám povede hacknout iPhone, aniž by jeho uživatel musel na něco klepnout.

Bez ohledu na výše uvedená čísla je rozhodnutí Mozilly zvýšit odměnu za nalezené chyby tak, aby odpovídala zbytku trhu, známkou dvou faktů. V první řadě jde o ukázku určité jistoty v oblasti hledání chyb interními zdroji. Kromě toho také ukazuje snahu získat více uživatelů pro testování svých služeb.

Mozilla konstatuje, že nové sazby již byly aplikovány na nejnovější ohlášené chyby. „Doufáme, že nové weby a zvýšené platby vás povzbudí, abyste se na naše služby znovu podívali a pomohli nám je udržet v bezpečí pro každého, kdo je používá.“

Diskuze (1) Další článek: Paypal zablokoval platby uživatelů Pornhubu. Schovává se před erotickým byznysem

Témata článku: Google, Software, Microsoft, Apple, Prohlížeče, iPhone, Firefox, Facebook, Intel, VPN, Dropbox, Yahoo, Mozilla, Kód, Americký dolar, Nový web, Odměna, Dolar, LEP, Chyba, Nalezení, Prohlížeč, Finanční odměna


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor