VPN | Mozilla

Mozilla VPN míří do světa. K nám se ale dostane nejdřív na podzim

Mozilla ukončila betatestování své VPN a novinku spustila v ostré verzi. Kromě USA se služba nově rozšířila také do Kanady, Británie, Nového Zélandu, Singapuru a Malajsie. Další expanze přijde až na podzim.

Služba poskytne virtuální IP adresy a šifrované komunikační kanály skrz 280+ serverů ve 30+ zemích včetně několika českých. Poskytovatelem je švédská společnost Mullvad. Ona ani samotná Mozilla provoz v síti nesledují a neukládají žádné logy. Alespoň to tvrdí. (Mullvad pravidelně prochází bezpečnostním auditem.)

VPN stojí 4,99 dolaru měsíčně a v tuto chvíli nenabízí žádné zvýhodnění za delší předplatné. Platit se dá jen kartou. Služba využívá nový protokol WireGuard a najednou ji lze používat na pěti zařízeních současně. Provoz není datově omezen.

Mozilla mimochodem chystá i tzv. Firefox Private Network. Jde o placenou anonymizační proxy, která je levnější než VPN (jen 2,99 dolaru), ale chrání jen provoz samotného prohlížeče, nikoliv celého systému a ostatních aplikací.

Srovnání ochran Mozilly
  Firefox Private Network Mozilla VPN
funkce proxy VPN
partnerská síť Cloudflare Mullvad
cena 2,99 $ na měsíc 4,99 $ na měsíc
počet zařízení 3 5
platformy Firefox pro Windows, macOS a Linux Windows, Chrome OS, Android, iOS, v budoucnu i macOS a Linux
dostupnost zatím jen v USA zatím jen v USA
Diskuze (8) Další článek: Vesmírná technika: Jak funguje komunikační síť Deep Space Network

Témata článku: Windows, Linux, Bezpečnost, Android, USA, macOS, iOS, Firefox, Velká Británie, VPN, Mozilla, Chrome OS, Šifrování, Soukromí, Kanada, Malajsie, Mullvad, Linux Windows, SVE, Dolar, Ale, Provoz, Nový Zéland, WireGuard, Firefox Private Network, Telefony s Androidem na Heureka.cz