Prohlížeče | Android | Firefox | Mozilla

Mozilla od základu předělala Firefox pro Android. Má nový design i jádro

Mozilla uvedla zcela přepracovanou verzi svého prohlížeče pro Android. Jednoduše nazvaný Firefox Preview používá vlastní jádro GeckoView a má nové rozhraní. Na podzim tohoto roku by aplikace měla nahradit stávající Firefox.

Firma slibuje, že nová verze bude až dvakrát rychlejší oproti současné stabilní verzi hlavně díky přepracování prohlížeče od základu a využití vlastního jádra. K tomu navíc v základu přináší obranu proti sledování a další prvky, které můžete znát z desktopu či aplikace Firefox Focus. Ta byla zaměřená právě na soukromé brouzdání a s ohledem na Firefox Preview byl vývoj na Focusu utlumen a mělo by dojít ke sloučení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto bude vypadat nový Firefox pro mobilní telefony.

Preview se také liší svým rozhraním, které je velmi minimalistické s adresním řádkem umístěným ve spodní části obrazovky. Nechybí zde ani výběr mezi tmavým a světlým režimem. Nabízí i funkci Kolekce, která umožňuje sdružovat oblíbené stránky, které lze následně hromadně sdílet či otevírat.

Pokud chcete prohlížeč testovat, můžete si jej stáhnout skrze Obchod Play.

Kam spěje válka prohlížečů?

Diskuze (15) Další článek: NASA hledá nejlepší design vesmírné zahrádky. Vyhlásila novou soutěž

Témata článku: Internet, Prohlížeče, Mobilní aplikace, Play Store, Android, Firefox, Mozilla, Design, Firefox Focus, Nový design, Mozilla Firefox, Prohlížeč, Obchod Play, Základ, Zak, Firefox pro Android, Verze, Jádro, Rozhraní

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5