Mozaika - www stránky pro děti

O Mozaice jsem se dočetl v Zavináči, a tak jsem se hned na tyto stránky podíval a zaujaly mě.
O Mozaice jsem se dočetl v Zavináči, a tak jsem se hned na tyto stránky podíval a zaujaly mě. Původně jsem si myslel, že je to časopis, ale když jsem napsal email Martinovi, ten mně můj omyl vysvětlil. Tyhle stránky vytvářejí společně sourozenci Martin a Terka. Snaží, se aby to byly jejich vlastní stránky, takže nepřebírají věci od druhých. Snad jedinou výjimkou jsou obrázky, které jim můžou děti posílat a oni je umístí do své galerie obrázků.

Protože autoři nemají doma připojení na Internet, nahrají své výtvory na disketu a jejich maminka jim to na Internet umístí z práce a potom jim jejich stránky udržuje, aby správně fungovaly. Občas maminka vypomůže i tím, že něco přepíše do počítače, protože píše rychleji.

Mozaika je členěna do několika podstránek. V "Obrázcích" jsou zajímavé fotografie zvířat. Zaujal mě i "Test o savcích", který Martin sestavil podle své encyklopedie. Dále zde jsou "Martinovy obrázky" a "Terčiny obrázky", kde jenom obdivuji jejich šikovnost a zručnost, s jakou ovládají kreslící program.

"Kolouškovi" je příběh jedné normální rodinky. Hotové jsou už čtyři kapitoly a v současné době se připravuje pátá. Hledá se název pro mimino a s jeho vymýšlením mohou pomoci i ostatní děti.

V odkazech najdete linky na zajímavé stránky, jako třeba Majáky, ale i na různé stránky v angličtině. Prostě ty stránky, na které asi Martin s Terkou chodí nejčastěji a které by chtěli doporučit ostatním. Není to tedy klasický rozcestník jako Seznam či Atlas, nebo jaký je možné najít na Majácích anebo Alíkovi.

Oddíl "Zajímavosti" obsahuje spoustu informací ze zeměpisu. Své místo tady má i křížovka a nechybí ani "Vtipy". Pro poučení je zde stránka "O savcích", kde jsou poměrně podrobné údaje o některých savcích, takže tady můžete najít jejich délku, hmotnost, místo výskytu, potravu, dobu březosti, počet mláďat, hmotnost po narození, délku života, ochranu, společenské uspořádání a další zajímavosti.

Martin s Terkou mně napsali i o svých jiných zájmech. Kromě Internetu hraje Martin rád hry na počítači, a to hlavně logické, např. Age of Empires2. Na Internetu chodí hlavně na Majáky. Dále ještě chodí do sboru Permoník. Terka ráda kreslí a dělá koláže ze všeho. Také chodí do sboru Permoník, ráda čte knížky a hraje hry na Internetu. Dělat Mozaiku je moc baví a budou rádi, když se bude líbit ostatním dětem. Stále na tyto stránky vymýšlí nové nápady a snaží se o jejich poměrně častou aktualizaci, aby se děti na jejich stránky vracely. Mně osobně se Mozaika moc líbí a všem doporučuji, aby ji také navštívili. Opravdu to stojí za to.

Diskuze (5) Další článek: StarOffice si prorazila cestu i k významným assemblerům pécéček

Témata článku: Internet, Děti, Martini, Martin, Dítě


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 58

eObčanka: Jak a proč si zřídit elektronický občanský průkaz s čipem

eObčanka: Jak a proč si zřídit elektronický občanský průkaz s čipem

** Občanka s čipem už je standardně vydávaným osobním dokladem v Česku ** Umožní využívat Portál občana a funkce elektronické státní správy ** Pokud ji chcete naplno využívat, musíte si čip aktivovat

David Polesný | 114

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 62

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

** Za dveřmi je 5G – nová generace mobilních telekomunikací ** Jednou z jeho specialit jsou nové kmitočty, tzv. mmWave ** Jenže signál o mnoha desítkách GHz přináší hromadu překážek

Jakub Čížek | 22

17 tipů, jak se nenechat hacknout

17 tipů, jak se nenechat hacknout

** Přehled nejdůležitějších věcí, které je nutné dodržovat pro digitální bezpečnosti ** Hlavní je používat mozek ** Chraňte soukromé informace

Karel Javůrek | 25

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 144

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

** Vyzkoušeli jsme veřejnou betu macOS 10.14 Mojave ** Hlavní novinkou je temný režim a velký důraz na soukromí ** Jako první beta je systém překvapivě rychlý a dobře použitelný.

Martin Miksa | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny