Motorola v České republice podporuje akademickou obec

Motorola významně přispěla k vybavení speciální laboratoře Vysokého učení technického v Brně
Brno, 20. dubna 2001 – Vysoké učení technické (VUT) v Brně a společnost Motorola dnes slavnostně otevírají novou společnou laboratoř digitálních signálových procesorů, která bude k dispozici studentům VUT v Brně. Motorola významně přispěla k vybudování nové laboratoře 10 kusy vývojových desek s digitálními signálovými procesory 56824 a vývojovým prostředím CodeWarior 4.0 společnosti Metrowerks. Ústav telekomunikací působící při VUT v Brně zajistil 10 počítačových pracovišť s vybavením pro realizaci videokonferencí (kamery, speciální software).

Motorola již delší dobu spolupracuje s VUT prostřednictvím svého vývojového pracoviště v Rožnově pod Radhoštěm na vývoji aplikací v oblasti telekomunikací. Nová laboratoř bude k dispozici nejen studentům z Fakulty elektrotechniky a informatiky, ale i studentům ostatních fakult VUT v Brně. Kromě běžné výuky, vývoje a testování programů pro diplomové či disertační práce nová laboratoř výrazně rozšíří spolupráci společnosti Motorola a VUT v oblasti řešení konkrétních projektů. V nejbližších týdnech proběhne školení vybraných studentů, kteří budou pracovat na připravených projektech, zaměřené na zvýšení kvality programů i nezbytné dokumentace.

„Společnost Motorola již od svého vstupu do České republiky napomáhá rozvoji intelektuálního kapitálu České republiky. Naším posledním příspěvkem je společný projekt s VUT Brno, kdy jsme společně vybudovali velmi moderní laboratoř, která účinně napomůže ve výuce a vědeckých projektech studentů VUT v Brně,“ uvedl Ivan Skalka, manažer Motorola Czech System Laboratories. „Během jednoho semestru projde touto laboratoří 300 – 400 studentů,“ dodal I. Skalka.

Již v roce 1998 se Motorola podílela na vzniku jedné ze speciálních laboratoří Ústavu telekomunikací VUT – Vývojové laboratoři digitálních signálových procesorů. Laboratoř využívali nejen studenti VUT v Brně, ale pořádaly se zde také kurzy pro veřejnost s náplní práce s digitálními signálovými procesory Motorola (prošlo jimi cca 50 účastníků). Tato laboratoř je vybavena celkem deseti vývojovými stavebnicemi digitálních signálových procesorů Motorola a představovala „první etapu“ spolupráce Motorola Czech System Laboratories s VUT v Brně. Motorola se postarala o výměnu poškozených desek a částečnou modernizaci původní laboratoře (doplnění nejnovějších stavebnic zvláště DSP56307EVM). Získáním grantu Fondu rozvoje vysokých škol pro rok 2001 bude tato „stará“ laboratoř vybavena novými výpočetními prostředky a velkoplošným plasmovým displejem.

„Nová laboratoř zpřístupní digitální signálové procesory nejen studentům z ústavu telekomunikací, ale i studentům z ostatních ústavů Fakulty elektrotechniky a informatiky. Zejména půjde o takové obory jako radioelektronika, automatizace, výkonová elektronika apod. V těchto oborech se budou digitální signálové procesory prosazovat stále víc a víc,“ řekl Prof. Ing. Zdeněk Smékal, CSc., Ústav telekomunikací, VUT v Brně.

O Vysokém učení technickém v Brně

Vysoké učení technické v Brně je nejstarší brněnská vysoká škola. Její počátky sahají až do poloviny 19. století, do roku 1849, kdy v Brně vzniklo německo-české technické učiliště. Se svými 15 tisíci studenty je Vysoké učení technické druhou největší univerzitou v Brně a třetí největší univerzitou v celé České republice. V současné době do svazku VUT náleží sedm fakult. Tradiční studijní obory poskytované brněnskými fakultami s téměř staletou historií – fakultami stavební, strojního inženýrství, Fakultou elektrotechniky a informatiky a Fakultou architektury – byly v posledních letech postupně doplněny a obměněny o obory nové. Díky založení Fakulty podnikatelské, Fakulty výtvarných umění a znovuobnovení Fakulty chemické se paleta oborů ještě dále rozšířila a nyní jako jediná technická univerzita v naší zemi pokrývá VUT v Brně celé spektrum technických věd: strojírenství, stavitelství, elektrotechniku, architekturu, chemii, informatiku, podnikání a management, návrhářství a design.

Ústav telekomunikací na VUT v Brně se specializuje na výuku předmětů Telekomunikační techniky a také na přenosové a spojovací systémy. Vědecko-výzkumná činnost ústavu zahrnuje diagnostiku telekomunikačních sítí, datové komunikace a číslicové zpracování signálů včetně studiové techniky. Výzkum je také prováděn v oblastech přenosu a zpracování signálů v telekomunikačních koncových zařízeních.

O vývojovém středisku Motorola Czech Systems Laboratories

Motorola Czech Systems Laboratories (MCSL) je vývojovým pracovištěm společnosti Motorola v České republice, které zaměstnává špičkové odborníky pro vývoj aplikací s mikroprocesory (MCU) a signálovými procesory (DSP). Hlavními oblastmi jsou pohony s elektrickými motory menšího výkonu pro aplikace v průmyslu i automobilech a velmi prudce se rozvíjející odvětví „Home Interconnectivity“, tj. propojení všech inteligentních zařízení v domech a domácnostech zahrnující kuchyňské spotřebiče, zábavní elektroniku, vytápění, bezpečnostní systém, osvětlení, ale i automobil eventuelně další.

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2000 dosáhly 37,6 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte internetové stránky na www.motorola.com nebo www.motorola.cz.

Témata článku: Motorola, Vědecký projekt, Pohon, Vytápění, Obor, Vývoj automobilu, Zábavní průmysl, Studenti, 19. století, Nový projekt, Celá etapa, Technický vývoj, Elektrický motor

Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

21.  9.  2017 | Stanislav Janů | 55

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky