Motorola v České republice podporuje akademickou obec

Motorola významně přispěla k vybavení speciální laboratoře Vysokého učení technického v Brně
Brno, 20. dubna 2001 – Vysoké učení technické (VUT) v Brně a společnost Motorola dnes slavnostně otevírají novou společnou laboratoř digitálních signálových procesorů, která bude k dispozici studentům VUT v Brně. Motorola významně přispěla k vybudování nové laboratoře 10 kusy vývojových desek s digitálními signálovými procesory 56824 a vývojovým prostředím CodeWarior 4.0 společnosti Metrowerks. Ústav telekomunikací působící při VUT v Brně zajistil 10 počítačových pracovišť s vybavením pro realizaci videokonferencí (kamery, speciální software).

Motorola již delší dobu spolupracuje s VUT prostřednictvím svého vývojového pracoviště v Rožnově pod Radhoštěm na vývoji aplikací v oblasti telekomunikací. Nová laboratoř bude k dispozici nejen studentům z Fakulty elektrotechniky a informatiky, ale i studentům ostatních fakult VUT v Brně. Kromě běžné výuky, vývoje a testování programů pro diplomové či disertační práce nová laboratoř výrazně rozšíří spolupráci společnosti Motorola a VUT v oblasti řešení konkrétních projektů. V nejbližších týdnech proběhne školení vybraných studentů, kteří budou pracovat na připravených projektech, zaměřené na zvýšení kvality programů i nezbytné dokumentace.

„Společnost Motorola již od svého vstupu do České republiky napomáhá rozvoji intelektuálního kapitálu České republiky. Naším posledním příspěvkem je společný projekt s VUT Brno, kdy jsme společně vybudovali velmi moderní laboratoř, která účinně napomůže ve výuce a vědeckých projektech studentů VUT v Brně,“ uvedl Ivan Skalka, manažer Motorola Czech System Laboratories. „Během jednoho semestru projde touto laboratoří 300 – 400 studentů,“ dodal I. Skalka.

Již v roce 1998 se Motorola podílela na vzniku jedné ze speciálních laboratoří Ústavu telekomunikací VUT – Vývojové laboratoři digitálních signálových procesorů. Laboratoř využívali nejen studenti VUT v Brně, ale pořádaly se zde také kurzy pro veřejnost s náplní práce s digitálními signálovými procesory Motorola (prošlo jimi cca 50 účastníků). Tato laboratoř je vybavena celkem deseti vývojovými stavebnicemi digitálních signálových procesorů Motorola a představovala „první etapu“ spolupráce Motorola Czech System Laboratories s VUT v Brně. Motorola se postarala o výměnu poškozených desek a částečnou modernizaci původní laboratoře (doplnění nejnovějších stavebnic zvláště DSP56307EVM). Získáním grantu Fondu rozvoje vysokých škol pro rok 2001 bude tato „stará“ laboratoř vybavena novými výpočetními prostředky a velkoplošným plasmovým displejem.

„Nová laboratoř zpřístupní digitální signálové procesory nejen studentům z ústavu telekomunikací, ale i studentům z ostatních ústavů Fakulty elektrotechniky a informatiky. Zejména půjde o takové obory jako radioelektronika, automatizace, výkonová elektronika apod. V těchto oborech se budou digitální signálové procesory prosazovat stále víc a víc,“ řekl Prof. Ing. Zdeněk Smékal, CSc., Ústav telekomunikací, VUT v Brně.

O Vysokém učení technickém v Brně

Vysoké učení technické v Brně je nejstarší brněnská vysoká škola. Její počátky sahají až do poloviny 19. století, do roku 1849, kdy v Brně vzniklo německo-české technické učiliště. Se svými 15 tisíci studenty je Vysoké učení technické druhou největší univerzitou v Brně a třetí největší univerzitou v celé České republice. V současné době do svazku VUT náleží sedm fakult. Tradiční studijní obory poskytované brněnskými fakultami s téměř staletou historií – fakultami stavební, strojního inženýrství, Fakultou elektrotechniky a informatiky a Fakultou architektury – byly v posledních letech postupně doplněny a obměněny o obory nové. Díky založení Fakulty podnikatelské, Fakulty výtvarných umění a znovuobnovení Fakulty chemické se paleta oborů ještě dále rozšířila a nyní jako jediná technická univerzita v naší zemi pokrývá VUT v Brně celé spektrum technických věd: strojírenství, stavitelství, elektrotechniku, architekturu, chemii, informatiku, podnikání a management, návrhářství a design.

Ústav telekomunikací na VUT v Brně se specializuje na výuku předmětů Telekomunikační techniky a také na přenosové a spojovací systémy. Vědecko-výzkumná činnost ústavu zahrnuje diagnostiku telekomunikačních sítí, datové komunikace a číslicové zpracování signálů včetně studiové techniky. Výzkum je také prováděn v oblastech přenosu a zpracování signálů v telekomunikačních koncových zařízeních.

O vývojovém středisku Motorola Czech Systems Laboratories

Motorola Czech Systems Laboratories (MCSL) je vývojovým pracovištěm společnosti Motorola v České republice, které zaměstnává špičkové odborníky pro vývoj aplikací s mikroprocesory (MCU) a signálovými procesory (DSP). Hlavními oblastmi jsou pohony s elektrickými motory menšího výkonu pro aplikace v průmyslu i automobilech a velmi prudce se rozvíjející odvětví „Home Interconnectivity“, tj. propojení všech inteligentních zařízení v domech a domácnostech zahrnující kuchyňské spotřebiče, zábavní elektroniku, vytápění, bezpečnostní systém, osvětlení, ale i automobil eventuelně další.

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2000 dosáhly 37,6 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte internetové stránky na www.motorola.com nebo www.motorola.cz.

Váš názor Další článek: Boj o první místo v on-line letenkách

Témata článku: Motorola, Vědecký projekt, Technický vývoj, Studenti, Celá etapa, Vývoj automobilu, Obor, Nový projekt, Elektrický motor, Nová laboratoř, Pohon, Zábavní průmysl, 19. století, Vytápění, Stavební stroj, Obec

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů