MotherBoard monitor – česky vzhůru do přetaktování

Hledáte kvalitní program pro monitorování teplot ve vašem počítači? Mother Board Monitor umí spoustu dobrých věcí a navíc umí i česky.
Hledáte kvalitní program pro monitorování teplot ve vašem počítači? Mother Board Monitor umí spoustu dobrých věcí a navíc umí i česky. MotherBoard monitor je stručně programem pro monitorování napětí a teplot na základní desce a procesoru. Řada výrobců vám ke své základní desce dá také programy na monitorování počítače, tak proč byste měli zkusit MotherBoard Monitor? Inu proto, že toho umí opravdu hodně. Kromě základního měření jistě oceníte možnost volby češtiny nebo slovenštiny jako jazyka prostředí. Čím se ale tento program nejvíce odlišuje, je několikerá možnost reagovat na překročení hodnot. Běžné zvukové upozornění a zobrazení dialogu nikoho asi nenadchne, ale program umí při překročení hodnot také poslat zprávu e-mailem s definovatelným předmětem a možností zahrnout do zprávy i stav systému. Program se rovněž umí sám napojit modemem na poskytovatele. Program zvládne i vypnout počítač, pokud některé hodnoty dosáhnou kritických mezí. Představte si tedy, že si necháte takto hlídat svůj domácí počítač, který máte spuštěn po celou dobu. Ve chvíli, kdy se zastaví větrák, vám systém pošle e-mail, že se větrák zastavil, a pokud začne třeba růst teplota procesoru, raději počítač vypne. Můžete tak zůstat v kontaktu se svým počítačem, i když u něj zrovna nesedíte. Při běžné práci si můžete zobrazovat na hlavním panelu v ikoně aktuální teplotu vybraných částí, není tedy nutné mít stále otevřené okno programu.

MotherBoard Monitor umí také vytvářet logy s měřenými hodnotami ve formátech TXT, HTML a CSV. V přehledné tabulce tak získáte průběh všech měřených veličin a přes CSV formát si jej můžete načíst do Excelu a různě upravovat.

Klikněte pro větší obrázek – schválně, jestli poznáte původní frekvenci mého procesoru.Pochopitelně vaše základní deska musí podporovat měření teplot a napětí, na stránce programu najdete pro řadu výrobců potřebná nastavení jednotlivých čidel tak, aby vám program fungoval i na vaší základní desce.

Na MotherBoard Monitoru oceňuji hlavně dobré možnosti záznamu naměřených hodnot, posílání upozornění e-mailem a v neposlední řadě podporu češtiny. (To, že na obrázku je nečeské písmo, způsobilamoje Windows NT, na 98 to jede v pohodě).

To nejlepší na závěr: celý program je zdarma a velikost instalačního souboru je 1,2 MB.

Diskuze (2) Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Windows, Monitory, Přetaktování, Růst teplot, Board, Upozornění, Běžná hodnota, Naměřená hodnota, Vybraný výrobce, Základní deska, Základní program, Základní možnost, Motherboard, Běžný monitor, Měření, Mother


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 24

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF