MotherBoard monitor – česky vzhůru do přetaktování

Hledáte kvalitní program pro monitorování teplot ve vašem počítači? Mother Board Monitor umí spoustu dobrých věcí a navíc umí i česky.
Hledáte kvalitní program pro monitorování teplot ve vašem počítači? Mother Board Monitor umí spoustu dobrých věcí a navíc umí i česky. MotherBoard monitor je stručně programem pro monitorování napětí a teplot na základní desce a procesoru. Řada výrobců vám ke své základní desce dá také programy na monitorování počítače, tak proč byste měli zkusit MotherBoard Monitor? Inu proto, že toho umí opravdu hodně. Kromě základního měření jistě oceníte možnost volby češtiny nebo slovenštiny jako jazyka prostředí. Čím se ale tento program nejvíce odlišuje, je několikerá možnost reagovat na překročení hodnot. Běžné zvukové upozornění a zobrazení dialogu nikoho asi nenadchne, ale program umí při překročení hodnot také poslat zprávu e-mailem s definovatelným předmětem a možností zahrnout do zprávy i stav systému. Program se rovněž umí sám napojit modemem na poskytovatele. Program zvládne i vypnout počítač, pokud některé hodnoty dosáhnou kritických mezí. Představte si tedy, že si necháte takto hlídat svůj domácí počítač, který máte spuštěn po celou dobu. Ve chvíli, kdy se zastaví větrák, vám systém pošle e-mail, že se větrák zastavil, a pokud začne třeba růst teplota procesoru, raději počítač vypne. Můžete tak zůstat v kontaktu se svým počítačem, i když u něj zrovna nesedíte. Při běžné práci si můžete zobrazovat na hlavním panelu v ikoně aktuální teplotu vybraných částí, není tedy nutné mít stále otevřené okno programu.

MotherBoard Monitor umí také vytvářet logy s měřenými hodnotami ve formátech TXT, HTML a CSV. V přehledné tabulce tak získáte průběh všech měřených veličin a přes CSV formát si jej můžete načíst do Excelu a různě upravovat.

Klikněte pro větší obrázek – schválně, jestli poznáte původní frekvenci mého procesoru.Pochopitelně vaše základní deska musí podporovat měření teplot a napětí, na stránce programu najdete pro řadu výrobců potřebná nastavení jednotlivých čidel tak, aby vám program fungoval i na vaší základní desce.

Na MotherBoard Monitoru oceňuji hlavně dobré možnosti záznamu naměřených hodnot, posílání upozornění e-mailem a v neposlední řadě podporu češtiny. (To, že na obrázku je nečeské písmo, způsobilamoje Windows NT, na 98 to jede v pohodě).

To nejlepší na závěr: celý program je zdarma a velikost instalačního souboru je 1,2 MB.

Diskuze (2) Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Windows, Monitory, Přetaktování, Základní deska, Běžný monitor, Běžná hodnota, Základní program, Základní možnost, Růst teplot, Motherboard, Naměřená hodnota, Měření, Mother, Board, Vybraný výrobce, Upozornění, Monitory na Heureka.czKonektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály