Monitor hp L1925: devatenáct s otočkou

Příjemná cena, elegantní vzhled a zajímavé možnosti. Devatenáctipalcový LCD monitor hp L1925 má prostě co nabídnout. Když uvažujete o novém monitoru, proč by neměl mít i otáčení?
Zatímco před rokem bylo kvůli obskurním cenám zcela bláhové uvažovat o 19palcovém LCD monitoru, letos se již rozdíly mezi jednotlivými úhlopříčkami příjemně snížily. Již se dá kupovat monitor stylem „když si přihodím ještě pár stoveček, dostanu skutečně zajímavé možnosti navíc“.

V kategorii levných LCD monitorů nejsme moc zvyklí vídat velké značky, ale doba už je prostě taková, že všichni umí v podstatě všechno a tak je pro větší značky náročnější zákazníka přesvědčit na svou stranu.

Hewlett-Packard to vzal důkladně a letos významně překopal svou produktovou řadu a v mnoha oblastech dokáže nabídnou skutečně inovativní a zajímavé produkty, které vybočují z nerozlišitelné řady počítačových periférií.

 Klepněte pro větší obrázek

V oblasti monitorů se u HP objevilo několik novinek, my jsme sáhli po modelu L1925, v němž se skloubí kvalitní parametry z horního spektra nabídky a současně nízká cena z dolní části nabídky produktů. Ačkoli si přiznejme není nejlevnější 19palcovým LCD monitorem na trhu, jen výbava ale mírně vyšší cenu poměrně dobře odůvodňuje.

Tenký rámeček

Když se podíváte různě po webu, kupodivu je často k velké škodě v nabídce internetových obchodů nabízen s obrázkem staršího typu. L1925 má totiž o poznání elegantnější tvary, kde především oceníte decentní tenký rámeček okolo monitoru. Ten je po všech okrajích zhruba 1,5 cm. Ovládací tlačítka jsou v pravém dolním rohu včetně automatického nastavení na jedno tlačítko.

Monitor nemá vestavěné reproduktory, ty nejsou ani ve stojanu, ale v dnešní době se beztak tyto reproduktory berou jen jako nouzové a vždy se doporučují samostatné reproduktory. Pokud navíc nemáte na externí reproduktory za pár stovek, asi si ani nebudete kupovat tento monitor za 24 tisíc.

Kabely se zapojují přímo do spodní strany monitoru, k dispozici je normální VGA i digitální DVI konektor. Monitor se připojuje přímo do zásuvky bez externího síťového adaptéru. Výhodou tedy je méně krabiček pod stolem, nevýhodou tlustý kabel vedoucí do monitoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konektory jsou VGA, DVI-D a napájení. * Tlačítka pro ovládání nabídky na obrazovce. * Žlábky ve stojanu mohou posloužit pro uchycení kabelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozsah nastavení není ohromující, ale stačí * monitor je ke stojanu připojen standardním úchytem, lze jej odmontovat a chytit na stěnu.

Stojan je připojen na zadní straně standardizovanou čtveřicí šroubů a umožňuje pohyb ve třech osách. Rozsah nastavení sklonu (-5 až 20 stupňů) a výšky vidíte na fotografii, rozsah natočení je +/- 45 stupňů.

Témata článku: Monitory, Hewlett Packard (HP), Resolution, Play Station, Dolní strana, Rámeček, Razítka, Chlór, Technický parametr, Tlustý kabel, Pozorovací úhel, Pravé okno, Pravá strana, Olovo, Pivot, Nativní rozlišení, Parametr, Udávaný parametr, Velký rozsah, Vyskakující okno, Phase, Celá obrazovka, Zelená plocha, Clock, Vodorovné okno


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů