Money98 bude dvaatřicetibitové

Na dnešním semináři firmy Cígler Software v brněnském hotelu Myslivna oznámili představitelé firmy...
Na dnešním semináři firmy Cígler Software v brněnském hotelu Myslivna oznámili představitelé firmy některé atraktivní změny v produktech i své strategii.

Hlavním tématem byla verze Money97 pro Windows 95, která by měla být v komplexní podobě s jednoduchým i podvojným účetnictvím představena na Invexu. Kromě řady vylepšení technického charakteru je největším přínosem produktu schopnost sloužit i středním firmám s větším počtem zaměstnanců.

Neudržitelným se pravděpodobně stal systém jediného hlavního servisního centra v Brně, který omezoval možnosti uživatelů systému Money v jiných regionech. Nutil je totiž buď se spolehnout na svého (sice zručného, ale neutorizovaného) dealera, nebo vyrazit s počítačem v podpaží do brněnského sídla firmy Cígler Software. Proto je dobrou zprávou pro uživatele Money a signálem k zpozornění pro konkurenci v Čechách plán založení autorizovaných servisních středisek v jednotlivých regionech.

Mezi jiným padlo také pár slov o nové verzi s pracovním názvem Money98, která se však objeví nejdříve začátkem nového roku. Hlavními rysy produktu se stane nové uživatelské prostředí (prý obrázkovější - snad ne na škodu věci), zvýší se rychlost odezvy systému a také se rozroste jeho kapacita. Okamžitému přechodu na 32bitové prostředí aplikace brání poměrně vysoký počet zákazníků Cígleru užívajících šestnáctibitové Windows 3.x.

V Čechách za ojedinělý lze považovat také projekt využití protokolu WinFrame pro vzdálený přístup k systému. Cígler již má zákazníky (byť jich je jen pár), kteří vyžadují vzdálený přístup ke svému systému pomocí modemu a běžné telefonní linky, což WinFrame poměrně dobře zvládá.

Přes vynikající úroveň produktu a dobrý marketing se Cígler Software potýká s několikaměsíčním zpožděním své windowsové verze. Je pravděpodobné, že propásnutí letošního Invexu by pro tuto brněnskou firmu mohlo mít nepříjemné následky - konkurence totiž také dělá co může a zkracuje dosavadní náskok.

Váš názor Další článek: AMD na pole notebooků

Témata článku: Software, Windows, Hlavní téma, Několikaměsíční zpoždění, Cígler software, Money


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 102

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF