Money98 bude dvaatřicetibitové

Na dnešním semináři firmy Cígler Software v brněnském hotelu Myslivna oznámili představitelé firmy...
Na dnešním semináři firmy Cígler Software v brněnském hotelu Myslivna oznámili představitelé firmy některé atraktivní změny v produktech i své strategii.

Hlavním tématem byla verze Money97 pro Windows 95, která by měla být v komplexní podobě s jednoduchým i podvojným účetnictvím představena na Invexu. Kromě řady vylepšení technického charakteru je největším přínosem produktu schopnost sloužit i středním firmám s větším počtem zaměstnanců.

Neudržitelným se pravděpodobně stal systém jediného hlavního servisního centra v Brně, který omezoval možnosti uživatelů systému Money v jiných regionech. Nutil je totiž buď se spolehnout na svého (sice zručného, ale neutorizovaného) dealera, nebo vyrazit s počítačem v podpaží do brněnského sídla firmy Cígler Software. Proto je dobrou zprávou pro uživatele Money a signálem k zpozornění pro konkurenci v Čechách plán založení autorizovaných servisních středisek v jednotlivých regionech.

Mezi jiným padlo také pár slov o nové verzi s pracovním názvem Money98, která se však objeví nejdříve začátkem nového roku. Hlavními rysy produktu se stane nové uživatelské prostředí (prý obrázkovější - snad ne na škodu věci), zvýší se rychlost odezvy systému a také se rozroste jeho kapacita. Okamžitému přechodu na 32bitové prostředí aplikace brání poměrně vysoký počet zákazníků Cígleru užívajících šestnáctibitové Windows 3.x.

V Čechách za ojedinělý lze považovat také projekt využití protokolu WinFrame pro vzdálený přístup k systému. Cígler již má zákazníky (byť jich je jen pár), kteří vyžadují vzdálený přístup ke svému systému pomocí modemu a běžné telefonní linky, což WinFrame poměrně dobře zvládá.

Přes vynikající úroveň produktu a dobrý marketing se Cígler Software potýká s několikaměsíčním zpožděním své windowsové verze. Je pravděpodobné, že propásnutí letošního Invexu by pro tuto brněnskou firmu mohlo mít nepříjemné následky - konkurence totiž také dělá co může a zkracuje dosavadní náskok.

Váš názor Další článek: AMD na pole notebooků

Témata článku: Software, Windows, Několikaměsíční zpoždění, Money, Cígler software, Hlavní téma, Bude


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5