Technologie | OLED | LCD

Mojo Vision vyvíjí displej s ohromující hustotou 14 000 pixelů na palec

Mojo Vision vyvíjí displej s ohromující hustotou 14 000 pixelů na palec

Hustota displejů současných mobilních telefonů se pohybuje v řádu stovek ppi (pixels per inch). Americký startup Mojo Vision se však chlubí zatím experimentální technologií, která slibuje ohromující hustotu 14 000 ppi. Tedy 14 000 pixelů na palec.

Nutno podotknout, že se mu tak velký displej (s úhlopříčkou alespoň jednoho palce) zatím vyrobit nepodařilo, investorům ale ukazuje alespoň menší prototyp. Tedy menší – spíše mikroskopický, má totiž pouze 0,48 milimetrů a svítí na něm ikonická fotografie Einsteina.

Klepněte pro větší obrázek
Mojo Vision vyvíjí microLED displej s pixelovou hustotou 14 000 ppi

Jako zobrazovací technologie slouží microLED s diodami vyrobenými z nitridu galia (GaN), které se vyznačují mnohem nižší spotřebou než LCD a zároveň výrazně vyšší zářivostí než OLED. Jednotlivé pixely mají velikost pouhých 1,3 µm.

Dejme tomu, že by se Mojo Vision podařilo vyrobit plnohodnotný displej. K čemu by ale byl dobrý? To si zatím firma nechává pro sebe a mluví pouze o neviditelných počítačích – tak malých, že nebudou rušit.

Klepněte pro větší obrázek
MicroLED displej o velikosti 0,4mm.

Nabízí se tedy některá ze zobrazovacích technologií pro AR. Třeba umístění titěrného displeje do umělé čočky, anebo brýlí po vzorů Google Glass. Ostatně jeho mateřský Alphabet patří k investorům, kteří zafinancovali i další vývoj Mojo Vision.

Diskuze (7) Další článek: Amazon pokračuje v „ovládnutí“ segmentů, v USA bude asi levným mobilním operátorem

Témata článku: Technologie, Alphabet, Google Glass, Pixel, OLED, LCD, Prototyp, Palec, Displej, Hustota, Gan, Zobrazovací technologie, PPI


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch