MoFo zveřejnila opravu kritické chyby doplňku Firefoxu

Mozilla Foundation zveřejnila aktualizaci velmi oblíbeného rozšiřujícího doplňku webového prohlížeče Firefox, která odstraňuje kritickou bezpečnostní chybu.

Greasemonkey je populární rozšíření pro změnu pro změnu vzhledu a chování webových stránek. Zranitelnost umožňovala útočníkům číst libovolný soubor na uživatelově pevném disku a zjišťovat obsah lokálních složek. Aktualizace, Greasemonkey 0.3.5, by tento problém měla řešit.

Zranitelnost postihuje většinu verzí před 0.3.5, zranitelná byla rovněž ranná verze 0.4 alpha. Tvůrci rozšíření vřele doporučují aktualizaci na opravenou verzi Greasemonkey 0.3.5 nebo odinstalovat či zakázat předchozí verze Greasemonkey. Zatím nebyly zjištěny masivní pokusy o zneužití této bezpečnostní chyby.

Diskuze (7) Další článek: Novinky ze světa hardware: duální LCD, nová technologie tisku od HP

Témata článku: Firefox, Doplňky do prohlížeče, MOF, Doplňky, Masivní rozšíření, Mozilla Firefox, Chyba, Bezpečnostní složka, Oprava


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně