Microsoft | Windows 10 | Fluent Design

Moderní aplikace ještě neumřely. Microsoft připravuje novou podobu Kalendáře ve Windows

V poslední době to vypadá, že Microsoft na moderní aplikace zanevřel. Nyní se ale podařilo získat screenshoty nové verze vestavěného kalendáře z Windows 10. Ta přinese více možností úprav a větší důraz na fotografie na pozadí.

Nová podoba kalendáře se má odlišovat hlavně použitým pozadím aplikace, které je tvořené fotografií, stejně jako poklad bočního menu. Nově přepracované má být i nastavení aplikace, stejně jako vytváření nové události – místo celé obrazovky zabere jen malé vyskakovací okno podobně, jako to dělá například Kalendář Google.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto bude vypadat nový Windows Kalendář (zdroj: )

Zarážející ale je, že nový design příliš nevyužívá prvky Fluent Designu. Obsahuje sice průhledné lišty apod., jinak se ale odlišuje od dosavadních aplikací Microsoftu. Je tam možné, že do finálního spuštění se ještě změní.

Se snímky obrazovky přispěchal web , podle kterého je nový design součástí betaverze aplikace. Prozatím ale není jasné, kdy se dostane mezi Windows Insidery či do stabilní verze aplikace. Stejný web nedávno přišel i s ukázkou nových ikon, kterých se dočkáme ve Windows a má za sebou už více podobných odhalení. Dá se tedy očekávat, že ani aktuální obrázky Kalendáře nebudou jen výtvorem ve Photoshopu. 

Microsoft předělává ve Windows také ikony programů. Začal u Office:

Via: OnMSFT

Diskuze (19) Další článek: Režisér Men in Black kritizuje Netflix: Vaše HDR ničí moje seriály

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Insider, Microsoft Store, Fluent Design, Kalendář, Ikona, Kalendář Google, Nový design, Kalendář ve Windows, Aggiornamenti Lumia, Aplikace, Nová podoba


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF