Notebooky | Grafické karty | Nvidia

Modernější levná mobilní grafika: Nvidia GeForce MX450 nabízí rychlejší paměti a rozhraní PCI Express 4.0

Modernější levná mobilní grafika: Nvidia GeForce MX450 nabízí rychlejší paměti a rozhraní PCI Express 4.0

Nvidia připravila tak trochu nečekaný přírůstek do řady low-endových mobilních grafických karet, který má zároveň i modernější technologie.

Nvidia GeForce MX450 je nástupcem současné řady GeForce MX350 a přináší dvě hlavní novinky - rychlejší paměti GDDR6 a také podporu pro dvakrát rychlejší sběrnici PCI Express 4.0, kterou v současnosti podporuje na mobilní platformě pouze AMD. Vzhledem k tomu zatím není jasné, na jaké architektuře je čip postaven, protože Nvidia tuto informaci tají.

Brzy se ale podpory PCI Express 4.0 dočkáme i na mobilní platformě Intelu, takže je to nejspíše jeden z důvodů, proč Nvidia v předstihu nasadila nový typ sběrnice. V případě mobilní platformy AMD jsou totiž využívané integrované grafické čipy AMD, případně dodatečné grafiky rovněž od AMD.

Dle Nvidie je grafika výkonnější jak ve hrách, tak i při zpracování videa a dalších multimédií, konkrétní čísla ale bohužel neuvádí a budeme si muset počkat na nezávislé testy v prvních zařízeních.

Stejně jako předchozí modely i tentokrát nechybí podpora technologie Optimus pro efektivní přepínání mezi integrovanou grafikou a samostatnou výkonnější grafikou. První zařízení, mezi kterými budou i tenké a lehké notebooky, budou na trhu dostupné od října tohoto roku.

Diskuze (1) Další článek: Spojení stroje a lidského mozku je o krok blíž, funkční propojení umožní nový materiál

Témata článku: Technologie, Notebooky, Intel, AMD, Grafické karty, Nvidia, Paměti, GeForce RTX 3000, Grafika, PCI Express, Sběrnice, GeForce, Modern, Mobilní platforma, Platforma, Optimus, Nvidia Geforce, Rozhraní, PaměťRecenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály