Modem, GSM, Fast Ethernet na jedné PCMCIA

Xircom RealPort nabízí bohaté možnosti síťování ať jste kdekoli.
Pokud často používáte notebook, na cestách, doma a ještě v práci, určitě za nejdůležitější věc považujete připojení k síti, ať už podnikové LAN nebo Internet. Pokud notebook není vybaven síťovou kartou, musíte použít některou z široké nabídky PC karet. Obvykle vám nabídnou možnost připojit notebook do Internetu prostřednictvím telefonní linky, jiné zase do sítě typu Ethernet/Fast Ethernet, novinkou už nejsou ani karty pro připojení do Internetu pomocí GSM telefonu. Kartou, která vám nabídne toto všechno, je RealPort od Xircomu.

Tato napohled nenápadná PC karta je velikosti Type III, tj. tloušťka něco přes centimetr, a není to kupodivu zapříčiněno tím, co je nacpáno vevnitř, ale můžou za to konektory, které už zmenšit nejdou. Použitý modem rozhodně není výběhový typ, rychlost 56 kb/s zvládá při použití standardu K56Flex a je připraven i pro V.90. Do dvou konektoru RJ-11 (klasický telefonní) se dá připojit jako kabel k telefonní zástrčce, tak se dá používat i telefon jako u normálního stolního modemu. Na síťový konektor RJ-45 stačí připojit síťový kabel a RealPort sám pozná, jestli používáte Ethernet (10 Mb/s), nebo jsem si dopřáli pohodlí Fast Ethernetu (100 Mb/s). Mezi těmito standardy dovede bez problémů přepínat. Pokud jste zrovna na někde, kde není ani síťový rozvod, ani telefonní zástrčka, můžete použít konektor pro mobilní telefon, zvládající jak GSM 900 a 1800, tak DCS 1800 a 1900.

V praxi dosahované rychlosti se blížily maximálním, to je ale způsobeno jinými okolnostmi než schopnostmi síťových či modemových prvků v této kartě. Každopádně to vypadá, že RealPort je schopen dosahovat maximálních rychlostí spojení. Pokud budete u notebooku nosit vždy potřebné kabely, případně budete mít po ruce mobilní telefon, budete mít vždy možnost se připojit k síti či Internetu. Účet za telefon sice nepotěší, ale může vás hřát u srdce, že cena (13 597) je ve srovnání s tím, co stojí všechny karty (modem, gsm, síťové karty), a to třeba i v levnějším provedení pro stolní počítače, doslova za pár drobných. S touto kartou můžete být on-line doslova 24 hodin denně a přitom být nezávislý na tom, kde se zrovna nacházíte.

Váš názor Další článek: Nové Aptivy od IBM vás poslouchají

Témata článku: Internet, Modem, Mobilní telefony klasické, Mode, PCM, ETH, Síťové kabely, Síťová karta, Maximální rychlost, Srdce, Ethernet, Jed, Síťové karty, GSM, Fast


Určitě si přečtěte

CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5