Internet | Wi-Fi

Mobily přetěžují firemní Wi-Fi sítě. Je jich moc a běží v nich nenasytné aplikace

Mobily přetěžují firemní Wi-Fi sítě. Je jich moc a běží v nich nenasytné aplikace

Většina mobilních aplikací se připojuje k internetu a cloudové služby jsou bez něj poněkud bezzubé. Tento fenomén, který za poslední roky narostl do gigantických rozměrů, může ohrozit hladké fungování firemního internetového připojení.

Toto zjištění přinesla na základě průzkumu a analýzy v provozu společnost GFI Software. Podle průzkumu přitom jeden uživatel používá v jeden okamžik desítky aplikací a zejména starší firemní sítě na to nemusí být připravené. Sami uživatelé si to přitom neuvědomují a nevědí, které všechny aplikace se průběžně připojují k internetu. Je jich totiž většina.

K firemním Wi-Fi se navíc připojuje velké množství telefonů. Při 100 mobilních telefonech v sítí tak její zátěž činí až 5 tisíc mobilních aplikací, které se snaží spojit s okolím. A k tomu jsou zde ještě tablety, PC, notebooky a další zařízení uživatelů. Při 100 Mb/s připojení přitom obvykle stačí 12 tisíc aplikací k tomu, aby byla šířka pásma zcela zahlcena.

Hlavními žrouty dat jsou vedle multimediálních aplikací cloudové služby a výrazně se podepisují i komunikační aplikace. Do toho jsou zde ještě aktualizace a různé záplaty softwaru. Vše pak může způsobit nefunkčnost sítě. Ze zjištěných výsledků proto vyplývá doporučení zohledňovat při konfiguraci sítě i toto hledisko a řídit vytížení nejen podle počtu připojených zařízení a souhrnného datového toku, ale i na úrovni přístupu dílčích aplikací.

Diskuze (22) Další článek: MIT Mini Cheetah: malý robotický čtyřnožec, který je rychlý, mrštný a umí i salta

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Mobilní aplikace, Mobility, síť, Uživatelé, Mobil, Wi-fi síť, Cloudový služby, Žrout, Aplikace


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu