Mobily chytají druhý dech. Prodej poprvé po 7 kvartálech stoupá a radost dělají i tablety a hodinky

Názory k článku

dolph1888  |  17. 11. 2019 16:30  |  Microsoft Windows 10 Firefox 71.0

Pro světovou ekonomiku jedině dobře, indexy burz poletí nahoru, jak se dnes už děje v USA. Navíc stávkující studenti, bojující za klima mohou mít radost, podobné akce se bez moderních vymožeností/komunikace neobejdou a kdo řeší, že jsou jen díky fosilním zdrojům? Nikdo.
> Jestli si někdo myslí, že na světě existuje jediná větší továrna, která se obejde bez fosilních zdrojů a zcela jede na OZE, tak by se měl rychle vrátit nohama na zem. Můžeme se 100x zbavit uhlí, přejít na plyn, kterého budeme muset přesouvat snad 4x tolik (aby vynahradil uhlí), stejně vypustí neskutečně emisí, klidně můžeme přejít na jádro, pak zpracovávat odpad z něho (množivé reaktory, s betonováním bych počkal) a pořád bude na světě M zdrojů, které bez vypouštění emisí prostě nic produkovat nebudou. Od oblečení, právě třeba po solární panely, elektroniku a baterie do ní. Třeba chemický průmysl je jedna velká emise a klidně může jet jen z větrných elektráren, pořád bude produkce jedů i emisí neskutečná.
Dodatek: A málem bych zapomněl, kolik z těch emisí vypustí příroda, když si třeba oceán „pšoukne” (jde o živý organismus) neví nikdo ani Gréta. Takže vliv člověk může klidně být 0,001 % a kvůli němu se ekonomicky pohřbíme.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky