Notebooky | AMD | Procesory

Mobilní Ryzen 7000 spatřen v akci. Má osm jader Zen 4 a grafiku RDNA 3

AMD doposud představila novou generaci procesorů s architekturou Zen 4 jen v rámci desktopu. I když zatím nejsou potvrzené konkrétní modely, víme hlavní novinky nové architektury, které budou i v mobilních verzích procesorů Ryzen. Nyní se však objevil jeden z prvních záznamů mobilního čipu, který je postavený rovněž na Zenu 4.

V databázi programu MilkyWay@Home se totiž objevil testovací vzorek s označením 00-000000709-23_N [Family 25 Model 112 Stepping 0], což by dle známého klíče měl být osmijádrový model, který zvládne najednou zpracovat 16 vláken.

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní čipy Ryzen 7000 (Phoenix Point) budou vyráběné pomocí 4nm technologie a kromě Zenu 4 budou obsahovat i integrovanou grafiku s architekturou RDNA 3. Uvedení na trh lze očekávat v prvním čtvrtletí roku 2023.

Pro další mobilní generaci „Strix Point“ s pravděpodobným názvem Ryzen 8000 si už AMD chystá architekturu Zen 5 a pokročilejší výrobu, takže nejspíše 3nm variantu. Integrovanou grafikou bude vylepšená RDNA 3+. Tuto generaci lze očekávat kolem roku 2024.

Diskuze (1) Další článek: Pochvalu za férové slevy zaslouží Alza a CZC, odstrašujícími příklady jsou Mountfield a AAAAuto

Témata článku: Notebooky, AMD, Procesory, Čipy, Ryzen, Architektura, Jádro, RDNA, Databáze, Strix Point, Zen, Grafika, Generace, Notebooky na Heureka.cz