Aslan
12. 6. 2012 • 22:56

no to si snad dělaj @#$(*&^%$ :-O:-O:-O3-[3-[3-[při současné naprosto příšerné konektivitě (zvlášť O2 je v tomhle expert) s rychlostí šneka po celkové lobotomii, s naprosto katastrofálními hodnotami uploadu, chtějí oni nabízet takovouto službu??? tak ti teda nespadli z Marsu ani z Pluta, ale rovnou z UDFy-38135539...Milé outůůů, nejprve přestaňte BFU blbnout 8 Mbit netem, když kvůli vaší katastrofální infrastruktuře na to drtivá většina uživatelů nedosáhne a je ráda, když to jede 3 Mbit/s s uploadem sotva 256 kbit/s!Zlepšete infrastrukturu pro normální lidi, aby to jelo reálně aspoň 8 Mbit down a 4 Mbit up, a pak můžete vymýšlet něco dalšího!

Karel Veselý
Karel Veselý
12. 6. 2012 • 20:36

Ou tůůů se svejma zoxidovanejma kabelama by mělo radši začít nabízet rychlejší internet. 😀

milan123
12. 6. 2012 • 13:44

Svěřit svůj desktop a všechna data SPT Telecomu říznutému španělskými nemakačenky?Tralalá 😀

Názor byl 1× upraven, naposled 12. 6. 2012 13:44

Petr Štefánik (shteffi)
12. 6. 2012 • 13:21

V článku jsou zmíněna pouze pozitiva. aby to ale bylo objektivní, po A je třeba říci i B.
Tento scénář platí pouze u firem, kde uživatelé používají na počítačí pouze pár aplikací, které nic speciálního nepotřebují.
V drtivé většině firem (převážně výrobních) jsou ale požadavky na IT poměrně složitější a tam už si jednoduchým terminálem a RDP na vzdálený desktop nevystačíte.
Toto řešení není spása. Je to jenom jedna z cest a není pro každého.
Máme s tímto svoje zkušenosti. to jestli to potom nabízí někdo třetí nebo to má firma ve své vlastní síti už je prakticky jedno. Pokud ovšem mobilní operátor nechce tenhle virtuální desktop nabízet přes edge/GPRS, tam by asi hodně narazil.

Názor byl 2× upraven, naposled 12. 6. 2012 13:27

Lubomír Čáslava
Lubomír Čáslava
12. 6. 2012 • 13:18

No nejsem si jist jestli je to právě pro privátní sektor to pravé řešení. Veřejné cloudové služby se rozvíjejí zejména u velkých hráčů jako je Google, Microsoft, Apple atp. a nejsem si jist jestli mají operátoři "koule" na to aby drželi krok. Vezmu příklad. Používáte Google textový editor a v něm pracujete s dokumentem uloženým na Google úložišti a ten dokument nasdílíte kruhu uživatelů nastavenému v G plus. Vstoupí do hry operátor a nabídne Vám co jako alternativu ? Tuto platformou virtualizovanou ? Cloud v cloudu ? Nebo něco vlastního ?? Bude to operátor stačit vyvíjet a držet krok s třeba tím Googlem ?Chápu samozřejmě, že dnešní mobilní zařízení jsou už mnohem více o datech než o volání a SMSkování. Samozřejmě, že musí najít způsob jak přes ta data vydělávat. Myslím, že jejich hlavní výhodou je pokrytí a mobilita a to je lákadlo pro klienty. Současně klienty odrazuje hloupé FUP a cena za připojení. LTE nabízí už mnohem lepší možnosti pro datové toky a pokud operátoří přijdou s mnohem větším FUP nebo žádným FUP za slušnou cenu pak mají operátory jisté a nemusí vůbec řešit nějaké pitomosti typu "virtuální desktop" což je záležitost pro naprosto jiné hráče. Možná se chytnou u firemní klientely ale v privátní sféře .. ?! No nevimJednou z metod jak vydělat by bylo vytvoření jakýchsi datových tunelů s neomezeným objemem dat pro určité služby jako jsou služby Google, FB atp. Tyto služby by měly výjimku z FUP limitu a jakýkoliv transfer dat pro tyto služby by byl neomezený. V tomto případě by mohli mít operátoři po dohodě příjmy přímo od poskytovatelů uvedených služeb - tj.zisky

fatman
12. 6. 2012 • 10:48

Řešení od Citrixu máme v práci, a z hlediska uživatele bych k tomu dodal asi toto: "Ježišmarjá!"

Panda Stinson (Nor410)
Panda Stinson (Nor410)
12. 6. 2012 • 10:36

Jsem docela zvědavý, jak to bude fungovat na nějakém tabletu na cestách s FUPkem ...

Peter Fodrek
12. 6. 2012 • 10:03

V com je to ine ako Multics z roku 1964?To tu bolo az do Microsfftu( resp Quick and Dirty Witten Operating System-QDOS- z roku1980, z ktoreho MS odstranil Q) resp jeho rozsirenia v roku 1995.V com je to ine? V nicom meni sa len fomrat prenosu obrazoviek...

PeterKE
12. 6. 2012 • 10:02

OK, takže aký OS bude použitý na tenkých(?) klientoch. Z popisu mi vyplývalo že protokol na vzdialený prístup bude rdesktop. Takže na klientských počítačoch bude musieť bežať plnohodnotný systém, či už windows alebo linux. Dokonca si myslím že aj liveCD linuxu by splnilo učel (ak obsahuje rdesktop clienta).samozrejme klientský PC nebude musieť byť tak HW vybavený ako standalone PC, ale napríklad windows licencia sa bude musieť kúpiť. A dalšia sa bude musieť platiť na strane servera. Aj ked to nebude v pomere 1:1.Ale samozrejme výhody nepopieram - lepšie využitie RAM (aj ked na druhej strane RAM je na serveroch drahšia ako v PC), diskového priestoru a pod.

Mysel_1
12. 6. 2012 • 9:48

Nedokazi nabidnout pouzitelne datove tarify a pousteji se do kravovin jako je tahle. Hmmmm...

Určitě si přečtěte

Články odjinud