Mobilní kancelář pro státní správu

Notebook je umístěn v zadní části jízdního kola na odpruženém nosiči a má netradičně řešený systém ukládání dat.
V tajných zkouškách připravuje ministerstvo pro státní informační systém mobilní kancelář pro všechny úředníky. Ještě nedávno existovala představa, že bude založena na prodloužených vozech Škoda Octavia, ale ekonomické výsledky naší země změnily směr výzkumu. Několik zoufalců, kteří se ještě nedávno přelo na Živě, zda ve státní správě používat Software602 nebo Microsoft, je naprosto šokováno! Navíc zmíněné firmy abdikovaly na účast ve vládním tendru a místo prodeje SW začínají podnikat v oblasti cyklistiky. Jak nám řekl vládní zdroj, který si nepřál bych jmenován: „Máte tolik líných a obézních úředníků, kteří díky své kondici zpomalují přenášení papírových dokumentů mezi kancelářemi, že nejdříve musíme posílit jejich kondici!“ A nosič přenosné kanceláře byl na světě. Je asi veřejným tajemstvím, že dopravní prostředek pochází z prosperující části společnosti LIBRETA, do které byl převeden i vývoj mobilního prostředku. Při návrhu vycházeli konstruktéři z klasického rámu, který doplnili o několik víceúčelových úchytů, pod které se podvěšuje nebo navěšuje vybavení kanceláře. Díky tomu se zde objevuje několik revolučních prvků, které brzy změní náhled veřejnosti na státní byrokracii.

Hlavní osou řešení je hlavová přílba s průhledovým displejem HUD z L-159, který promítá informace před zorné pole řidiče. A to i při jízdě úředníka do práce včetně obsahu e-mailové schránky. Zařízení poskytlo ministerstvo obrany z nevyužitých zásob pro vojenské cvičné letouny. Náhradní motory pro vrtulníky však státní informační systém zatím odmítl, ale tím není řečeno, že se i ony se v tomto systému neuplatní.

Notebook je umístěn v zadní části na odpruženém nosiči a má netradičně řešený systém ukládání dat. Je to poprvé, kdy se pevný disk přestěhoval mimo skříň počítače a navíc působí jako technicky víceúčelový prvek. „Chtěli jsme zamezit zapomínání přenosných počítačů v restauracích včetně případných krádeží“, sdělil další vládní zdroj. Úředník zaparkuje svůj dopravní prostředek do stojanu pro kola a HDD si vezme do kapsy. Zcela překvapivé je však již dříve v konstrukci jednostopých vozidel použité řešení. Přitlačením ploten pevného disku jako třecího válečku na obvod pneumatiky předního kola vznikne motorové vozidlo, které je poháněno nejen silou lidských svalů, ale i z akumulátorů. Hybridní dopravní prostředek je na světě a pokud by ve státní správě došly finanční prostředky i na Li-ion baterie, pak zvýšíme stravné v dietách a funkce státní správy je zachována.

Spokojeno je i ministerstvo zdravotnictví, které se po zvýšení hranice odchodu do důchodu na 70 let strachovalo, že se jí prostě nikdo nedožije. Navíc požadovalo zvýšení připojištění na onemocnění pohybového aparátu, ale tento návrh se ukázal jako neprůchozí v poslanecké sněmovně, kde většina poslanců vyznává v rámci úspor kolo jako dopravní prostředek. Ale zpátky k technickému řešení.

Součástí je samozřejmě tiskárna, která přes infra port vytiskne občanovi přímo na místě nesčetné množství formulářů. Asi na prvním místě jsme měli uvést skutečnost, že dojde k fyzickému zrušení budov úřadů a úředníci se budou dle zákona pravděpodobnosti pohybovat se svými kancelářemi po ulicích. Občany budou obsluhovat on-line a také se zlepší veřejná kontrola jejich práce.

Asi již tušíte, že takového cyklistu-úředníka si budete moci přivolat díky tomu, že jeho pracoviště je vybaveno GSM telefonem zapojeným do sítě Platinum. Volně visící PC karta zajišťuje bezbřehou kontrolu nad všemi informacemi, které BYROCYKL (kódové označení pro úředníka na kole) vysílá do prostoru.

Po neúspěchu USB sběrnice se vrátila architektura počítače k osvědčeným a po desetiletí používaným bezešvým ocelovým trubkám, ze kterých nemohou informace ani vytékat, případně unikat jako ze SIS. Ministerstvo informatiky také počítá s BYROCYKLY pro ženy, kde bude chybět horní rámová trubka. Na několika doprovodných obrázcích můžete vidět detaily konstrukčního řešení, ve výbavě samozřejmě nechybí v levé zadní brašně skener a digitální fotoaparát. Jádrem celého systému je procesor nové generace Hexium III a jistě tušíte, že je zcela logicky chlazen vzduchem. Paměť systému je zcela individuální a záleží na dotyčném jedinci. A nyní k programovému vybavení.

Pouze z hlediska zpětné kompatibility je systém vybaven klávesnicí, jinak veškeré ovládání probíhá hlasem. Konstruktéři si trochu ztěžovali na úředníky, kteří při podpisu výplatní pásky pískají. To vedlo k zahlcení sběrnice a k restartu systému. Z textového editoru byly odstraněny všechny šablony a šanony. Databáze již není žádná anabáze a tabulkový editor akceptuje váš názor.

Nezbývá než si přát, aby ojedinělý experiment měl i odezvu při tvoření logistiky vyšších územně správních celků, které se odrazí i do architektury mobilní kanceláře. Úředníci budou muset dojíždět na větší vzdálenosti, a tak se bude muset zcela jistě objevit ve výbavě i náhradní duše. Možná jste si v této souvislosti všimli, že model na snímku je určen pro vedoucí kanceláře. Obsahuje totiž rozbočovač neboli hub, který slouží k propojení šéfa se svými podřízenými.

Asi poprvé při pokusu České republiky o vstup do evropských struktur konstatovali komisaři EU, že naše republika značně předstihla vývoj v zemích „patnáctky“. Přestože jsme přišly o název RUM, některé normy od nás Unie převezme včetně slangových výrazů jako je: „Dát berana = otisknout razítko“ aj. Dle výzkumu agentury SAFRA FAKTUM se čeští úředníci na svoje nové poslání docela těší. „Konečně budu moci porazit svého neschopného šéfa“, přiznala se nám jedna horká kandidátka na jeho post. Součástí výběrového řízení bude nejen časovka na silnici a okruh na horských kolech v terénu, ale i údaje o tepové frekvenci a metabolismu. Samozřejmostí je i rozborka a sborka přenosné kanceláře.

Možná vás s dnešním datem napadly různé souvislosti. Zavrhněte je. Mobilní kancelář ve výše popisovaném řešení můžete v provozu vidět v pracovní dny u autora příspěvku. To není apríl, to je bohužel skutečnost… Na trekingu vzhůru do příštího tisíciletí!

Diskuze (4) Další článek: Internet po Pražsku

Témata článku: Microsoft, Cyklista, Doprovodné vozidlo, Náhradní baterie, Průhledový displej, Mobilní telefony klasické s klávesnicí, Rum, Svět motorů, Stát, Škoda Octavia, Kancelář, Motorové vozidlo, Vrtulník, Doprovodný vůz, Pole řidiče, Státní hranice, Přilba, Dopravní úřad, Razítka, Individuální jízda, Vojenský prostor


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky