No, moje drony ta aplikace identifikovat nedovede. Konec pohádky.
"neidentifikovatelné stroje mohly být použity pro špionáž nebo narušit lety letadel". Tohle bude ale možné stále, jen tím špionem, narušitelem nebude moci být Franta uživatel s Mavikem z Alzy. Spíš by mě zajímalo jak bude celé to identifikování zabezpečené. Pokud se registrační číslo dronu bude broadcastovat veřejně, jakými technickými prostředky bude zabráněno aby řekněme soused hodil na svůj dron beacon se serialem mého dronu (nebo ho přepsal někde v EPROMce svého stroje) a prosvištěl s tím párkrát nad Ruzyní... Být v registrovaný v podobném systému může nakonec být nebezpečnější než lítání na piráta.
Asi podobně, jako je zabezpečené, že si nikdo nedá na auto cizí registrační značky, až půjde vybrat banku.Primární účel je, aby dron byl alespoň vidět pro piloty s dostatečným předstihem, sekundární je odradit naprosté amatéry.
Ano můžete si přehodit SPZ. Nicméně je tu pár zásadních rozdílů - především auta mají poněkud víc identifikačních znaků (značka, typ, model, barva), modelů DJI je pár. Auta se také nepohybují ve výšce kde je visuálně identifikovat prakticky nejde. V autech obvykle také bývá řidič, kterého lze identifikovat. A také samozřejmě auto s falešnou SPZ nelze po vykradení banky strčit do kapsy a odkráčet.
Já bych se rozhodně nikam neregistroval (nejen) přesně z takových důvodů. Klidně ať si ten dron broadcastuje svoje SN aby byl vidět u letiště, ale rozhodně ne aby to bylo spojitelný s mým jménem (reálným).
Přesně tak. Je to jakýsi totalitní systém, který by zcela jistě popsal už Jirka Nebostudna ve svém románu 1984, kdyby tenkrát existovaly drony. Je to prostě nekonečný zdroj policejní buzerace pro legálně registrované vlastníky dronů a zdroj jízlivého smíchu pro jejich ilegální provozovatele. Pokud někdo provede s neregistrovaným dronem nějakou vylomeninu, budou chodit fízlové klepat na dveře registrovaných majitelů drobů v okolí a ptát se, jestli by mohli vidět jejich drony, jestli náhodou nějaký „neztratil“ před odletem všechny registrační nálepky atd. atp.
Ještě jinými slovy: Vada tohoto totalitního systému se jmenuje presumpce viny. Tedy totalita automaticky předpokládá, že většina uživatelů dronů chce dělat něco nezákonného, neřkuli nebezpečného, a že je tudíž potřeba každý dron za každou cenu šmírovat.Je to asi jako předpokládat, že pokaždé, když někam jdete, budete chtít něco ukrást nebo někomu ublížit. Takže co s tím? No tak se nebude smět vyjít na ulici bez transpondéru vysílajícího nějaké vaše osobní identifikační číslo. Všude pak bude úžasně bezpečno, že? Ehm, ne. Protože ten, kdo bude chtít dělat něco nelegálního, si dopředu naplánuje, jak se kontrole transpondéru úplně vyhnout nebo jak získat falešnou identitu.S drony je to podobné. Jenom to většině veřejnosti nedochází. Říká si: „No a co??? Moje hobby to není. Tuhle část svobody nepotřebuju. Tak ať se ty drony klidně úplně zakáżou, čert je vem.“ Problém tohoto přístupu je, že jak budou totalitní zákazy plíživě přibývat a omezovat další a další záliby, nebude už pak třeba nikdo, kdo by měl chuť se za ně postavit. Někteří si třeba řeknou: „Hele, mně tenkrát taky zakázali drony a nikdo se mě nezastal, tak teď ať zase drží zobák tihle.“
Chválím, správný přístup. Jsou situace, kdy šmír neuznávám, ale tato nepatří mezi ně.
To je jak když máš u nás načipeškovaný pejsky a kočičky, ale nemáš kde zjistit čí je to čipešek.
Všechno bude, chleba i máslo 😀 , dočkej času, jako husa klasu.
Presne tak. Nova stb (statni tajna buresova) doplni mrazkovy spisy a to pak uvidite!
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.