Mnichovský Systems dvaapůlnásobně větší než Invex

Tradiční podzimní počítačový veletrh Systems 98 v Mnichově letos obsadí 120 000 čtverečních metrů výstavní plochy, což je až několikanásobek plochy největšího domácího veletrhu Invex.
Tradiční podzimní počítačový veletrh Systems 98 v Mnichově letos obsadí 120 000 čtverečních metrů výstavní plochy, což je až několikanásobek plochy největšího domácího veletrhu Invex. Plocha také dává větší počet vystavovatelů, kterých zde bude 2000 (Invex zhruba 700); počet návštěvníků by měl být okolo 120 000, což je ovšem zase o něco méně než na Invexu. Protože se jako hlavní kritérium odborného veletrhu obvykle považují obestavěné metry a počty vystavovatelů, je Systems opravdu výrazně větší akcí než Invex; i z tohoto pohledu je časté označování Invexu za „středoevropský CeBIT“ skutečně hodně přehnané. Letošní Systems je pozoruhodný i v tom, že vzrůst plochy oproti loňskému roku dosahuje mimořádných 40%, též počet vystavovatelů výrazně stoupl – přítomny budou i tři české firmy (AEC Brno, IBSmm Engineering Brno, SWAC Bohemia Strakonice).

Systems je veletrhem jednoznačně zaměřeným na odbornou veřejnost, na vztahy „business-to-business“, a zřejmě právě proto zaznamenává takový rozmach. Je navíc nesrovnatelně dál oproti Invexu v pořádání kongresové, konferenční a diskusní části veletrhu – domnívám se, že má v tomto náskok i před CeBITem, který tyto aktivity omezuje spíše jen na tiskové konference firem.

Konferenční program je na Systems 98 zastoupen šesti auditorii, ve kterých nepřetržitě probíhá diskusní a konferenční činnost – šest z jedenácti pavilonů veletrhu má vyhrazen pro tuto oblast rozsáhlý prostor. Většina odborných auditorií se zaměřuje na využití sítí, komunikací a Internetu v aplikovaných oblastech, jako je obchodování, marketing, zaměstnání, bezpečnost atd.; jedno auditorium je věnováno i oblasti CAD/CAM.

Veletrh Systems se v minulosti často překrýval nebo jen těsně míjel s Invexem; letos je mezi akcemi větší časová prodleva – Systems 98 se konají od 19-23. října na mnichovském výstavišti. Vstupenky stojí 614 Kč (vč. Katalogu) či 789 Kč (vč. CD-ROM) a je možné je získat u Expo-Consult-Service, Příkop 4, 604 45 Brno, tel. 05-45176159.

Váš názor Další článek: AMD K6-2 v notebooku

Témata článku: Invex, Podzimní konference, Čtvereční metr, Bohemia, Hlavní kritérium, M/s, Mnich, Systems, Mnichov, Příkop


Určitě si přečtěte

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5