MixVibes Pro – povedený mixovací software

Programů na mixování hudebních nahrávek je celá řada. Každý má jistě co nabídnout. Tento program určitě zaujme svým dobře propracovaným vzhledem a funkcemi, kterými disponuje. Pojďme se tedy blíže podávat, co tento program všechno umí.

Pokud se rozhodnete, že chcete začít mixovat hudbu a to buď jako amatér, či pro větší účely, je dobré si najít pro vás ten nejvhodnější program. Na Internetu je možné sehnat desítky dobrých, ale i špatných mixovacích programů.Podle mého názoru je MixVibes v té lepší skupině. Samotný instalační program má něco přes 2 MB, takže je stažený za chvilku. Stáhnout ho lze zdarma na www.mixvibes.com. Program lze využívat bez omezení, pokud však používáte neregistrovanou verzi, funkčnost je omezena na 30 minut a pak je nutné program opět znovu spustit.

Samotná instalace je velice jednoduchá a trvá opravdu chvilku. Samotní autoři upozorňují, že nová verze 4.0, kterou jsem také testoval je dobře a bezproblémově spustitelná na PC, která mají procesor kolem 1 GHz (AMD, Intel). Na slabších strojích je znát pomalost programu a samotného mixování.

Klepněte pro větší obrázek

Po spuštění programu vás jistě překvapí velice pěkné mixovací pulty, se kterými lze okamžitě pracovat. Pro lepší a dokonalejší mixování je také doporučeno mít v PC alespoň dvě nezávislé zvukové karty. Pro úplnou dokonalost také mikrofon, který má samozřejmě plnou podporu v MixVibes Pro. V Dolní části programu je hlavní crossfader, kterým lze přecházet mezi jednotlivými pulty. Hned po spuštění nemusíte na nic čekat a ihned můžete ládovat mixer. Podporovány jsou formáty WAV, MP3, WMA, ASF a některé další. Podporovány jsou také playlisty z Winampu M3U. Jistě největší libůstkou je výčet efektů, které jsou podporovány a které lze aplikovat přímo v reálném čase při přehrávání. Samozřejmostí je crossfader, PITCH, MUTE. Mezi rozšířené patří: CHORUS, CUT, PAN, FLANGER, DELAY, ECHO, REVERB, PHASING a celá řada dalších. Musím říci, že celková nabídka je skutečně propracovaná a nemá chybu. Kvalita aplikovaných efektů je také velice dobrá. Při přehrávání si lze spustit i tabulku, ve které je křivka přehrávaného hudebního záznamu. Navolit si lze také stále opakování určité vybrané části v písničce či záznamu. Přechody s crossfaderem lze navolit automaticky či manuálně.

Každý mixovací box má vlastní displej, kde se zobrazuje ID3tag – název MP3 nahrávky a další doplňující informace jako je čas, zbývající čas atd. Program umožňuje také přímé nahrávání mixovaných nahrávek včetně záznamu z mikrofonu, takže si poté později můžete přehrát co a jak jste namixovali. Pokud si dopředu přednastavíte různé písničky na mixování a další nastavení, je možné si vše uložit do souboru a později spustit jako projekt.

Co říci na závěr? S tímto mixovacím programem jsem byl opravdu celkově překvapen co umí a nabízí, takže nemůžu říci nic jiného, než že ho doporučuji všem. Třeba vám padne do oka tak jako mě.

Diskuze (10) Další článek: Více SPAMů než užitečných e-mailů?

Témata článku: Software, Cute, Mixer, Mikrofony k pc, Mikrofony, Plná funkčnost, Delay, Písnička

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů